اخبار » مازندران
کد خبر : 17468
دوشنبه - ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۶

ادامه بازدید های دوره ای از دستگاه های اجرایی استان مازندران

ادامه بازدید های دوره ای از دستگاه های اجرایی استان مازندران

حجت االاسلام دکتر عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران و استاد حوزه و دانشگاه روز شنبه مورخ ۹۸/۴/۱ ضمن بازدید دوره ای در سازمان بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد در جمع اعضای شورای اقامه نماز بندر حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران؛ بدواً مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی آقای مهندس رضوانی با تشکر از مدعوین، گزارش کوتاهی از عملکرد فعالیتهای اقامه نماز و کارهایی که از ناحیه اعضای محترم ستاد اقامه نماز انجام پذیرفت را به سمع و نظر رسانید و از دبیر اقامه نماز بندر حجت الاسلام رسول پور، که همه تلاش خود را در راستای امر ترویج فرهنگ نورانی نماز مصروف داشته اند قدردانی نمود.

سپس حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، در ابتدای سخن ضمن تقدیر از اعضای شورای اقامه نماز بندر بالاخص مدیر عامل محترم آقای رضوانی که تلاش گسترده ای در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد داشته اند قدردانی نمود.

ایشان در ادامه به تفسیر آیه ۵۴ سوره عنکبوت الصَّلَاهُ تَنْهَى عَنْ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ پرداخت که در این آیه بطور قطع و یقین و با تضمینی صد در صدی خداوند اقامه نماز را عامل پیشگیری از فحشا و منکرات که زمینه بروز آسیب های اجتماعی می باشد می داند و نماز بعنوان یک نسخه شفا بخش در آسیب های اجتماعی نگاه شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به نکات کلیدی در امر نماز از جمله

۱– زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای

۲- جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت

۳- پرداختن به امر آموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی و ارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز مرکز و استان

۴- جدی گرفتن و بارگذاری فعالیتهای سال ۹۷ در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه

۵- فضا سازی تبلیغی امر نماز در محیط بندر . در ادامه عباسعلی ابراهیمی ضمن حضور در نماز جماعت ظهر و عصر در جمع کارکنان بندر طی سخنانی به فضیلت اقامه نماز اول وقت به نقش نماز در سلامت اجرای امور اداری وترغیب به حضور پررنگ در صفوف نماز جماعت تفصیلاً سخن گفت و عنوان نمود ترویج امر نماز مربوط به یک دستگاه خاصی نبوده بلکه همه ما مسئولیم به این امر مهم بویژه برای نسل نو مبلّغ باشیم.

در پایان از فعالان برتر در امر نماز تقدیر به عمل آمده و جوایزی به رسم یادبود به آنان اهدا گردید.