اخبار » اخبار مهم » گلستان
کد خبر : 22611
شنبه - ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور:

برای اقامه نماز دانش آموزان تنها به فکر معلم دینی و پرورشی نباشیم

برای اقامه نماز دانش آموزان تنها به فکر معلم دینی و پرورشی نباشیم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه کشور به نقل از خبرگزاری شبستان از گرگان، «دکتر محمود مظفر» امروز (چهارشنبه ۶ آذر) در آیین اختتامیه جشنواره گلدسته سرو اظهار کرد: نماز، دعوت به نماز و اقامه نماز یک پدیده الهی و شرعی است و یکی از نشانه های مومن اقامه نماز است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: دولت، مجلس و آموزش و پرورش بخش نامه و قوانین و مقررات برای اقامه نماز مطرح کردند و این قوانین و مقررات در سطح مدارس به خوبی انجام شده است.

دکتر مظفر ابراز داشت: بهترین راه رشد جامعه و کاهش فحشاء و منکرات ترویج اقامه نماز است، و برای اینکه دانش آموزان از آسیب های اجتماعی دور شوند باید نماز را ترویج کنیم.

وی یادآور شد: وظیفه وجدانی و انسانی ما نیز حکم می کند که دیگران را به نماز دعوت کنیم، اقامه نماز وظیفه ای است که خدا بر عهده ما نهاده است و باید به آن اهتمام داشته باشیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور یادآور شد: همه فرهنگیان در آموزش و پرورش پر تلاش هستند که دانش آموزان را به درجه بالای معنوی برسانند و لازمه آن این است که خانواده ها نیز همکاری کنند.

دکتر مظفر بیان کرد:یک معلم انشاء، ریاضی و … می تواند دانش آموزان را به نماز دعوت کنند و نباید تنها برای اقامه نماز منتظر معلم پرورشی و یا دینی در مدارس باشیم.