اخبار » فارس
کد خبر : 5630
سه شنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳

تأثیرات اجتماعی نماز در جامعه برطرف‌کننده مشکلات اقتصادی است

تأثیرات اجتماعی نماز در جامعه برطرف‌کننده مشکلات اقتصادی است

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس با تأکید بر اینکه اقامه نماز با توجه به مکنت و توانمندی افراد واجب است، تأثیرات اجتماعی نماز در جامعه را برطرف‌کننده مشکلات اقتصادی دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس عنوان نمود :  کارگاه آموزشی توانمندسازی اقامه نماز(طرح مکنت) با حضور حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس و بیش از ۵۰ مدیر از ادارات بوانات امروز، ۱۸ دی‌ماه در سالن جلسات فرمانداری بوانات برگزار شد.
حجت‌الاسلام سقاچی در این کارگاه اقامه نماز را وظیفه ذاتی هر مسلمان برشمرد و گفت: در قرآن کریم بارها و بارها خداوند بر اقامه نماز تأکید کرده‌اند و این را وظیفه هر مسلمان می‌داند پس اقامه نماز با توجه به مکنت و توانمندی افراد واجب است و این توانمندی به توانمندی مال و دارایی نیست بلکه شما مدیران که افرادی را تحت مدیریت دارید و ارباب رجوع نیز به شما مراجعه می‌کند دارای مکنت هستید و باید به اقامه نماز اهتمام ورزید.
وی با اشاره به کلام امام علی(ع) در خصوص افراد جامعه و اقامه‌کنندگان نماز، تأثیرات اجتماعی نماز در جامعه را برطرف‌کننده مشکلات اقتصادی دانست و گفت: اقامه‌کنندگان نماز مردمی هستند که از دروغ پرهیز می‌کنند و دیگران را نیز به پرهیز از دروغ سفارش می‌کنند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس اظهار کرد: اگر هر فرد از افراد جامعه بر خود فرض بداند بر اقامه نماز و عمل به نماز مطمئنا بسیاری از مشکلات جامعه و ناهنجاری‌ها که به جهت خود خواهی، کبر، دروغ، عدم رعایت حقوق دیگران و … به‌وجود می‌آید از بین خواهد رفت و جامعه به سمت آرامش و صلاح حرکت می‌کند.