اخبار » زنجان
کد خبر : 8492
سه شنبه - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸

قوانین ساخت نمازخانه مشکل اجرایی دارد/ آمار دقیقی از پاساژها و مجتمع‌های خدماتی فاقد نمازخانه، نداریم

قوانین ساخت نمازخانه مشکل اجرایی دارد/ آمار دقیقی از پاساژها و مجتمع‌های خدماتی فاقد نمازخانه، نداریم

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان گفت: اجرای قوانین در ساخت نمازخانه مشکل دارد، آمار دقیقی از پاساژها و مجتمع‌های خدماتی فاقد نمازخانه، نداریم.

سعید ناصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه آمار دقیقی از پاساژها و مجتمع‌های خدماتی که نمازخانه ندارند، در دست نیست، اظهار کرد: البته ما در مکاتبه با شهرداری یا نظام مهندسی و یا اتحادیه‌های صنفی حالت خواهشی داریم که در این اماکن نمازخانه احداث کنید.

وی با اشاره به اینکه قانونی برای اجبار سازندگان مجتمع‌های تجاری برای احداث نمازخانه وجود ندارد، افزود: ولی باید فرهنگ‌سازی لازم برای احداث نمازخانه در این مجتمع‌ها انجام شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان با بیان اینکه به صورت مطلق نمی‌توان گفت نمازخانه وجود ندارد، اضافه کرد: برخی خیلی اهمیت قائل نیستند و جایی را در زیر زمین در انباری به مکان نمازخانه اختصاص داده‌اند و برخی نیز برای مشتریان خود احترام قائلند و به این کار اقدام کرده‌اند.

ناصری با اشاره به اینکه ما مکلف هستیم که این موضوع را یادآور شویم تا این اتفاق رخ دهد و کسی که کاسب و به دنبال درآمد و مشتری مداری است، به طور حتم امور مربوط به جذب مشتری به طرق مختلف را مد نظر قرار می‌دهد، گفت: مثلا یک پمپ بنزین بود که به لحاظ داشتن نمازخانه مشتریان بسیاری را نیز داشت.

وی ادامه داد: اجرای قوانین موجود در مورد ساخت نمازخانه در اماکن عمومی مشکلاتی دارد و ناظران که باید نسبت به این موضوع نظارت داشته باشند، نتوانسته‌اند این کار را به نحو احسن انجام دهند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان با بیان اینکه کارگاه‌های تولیدی و خدماتی که در استان است، وضعیت مطلوبی دارند، گفت: در مجموع کارخانجات ۳۰ واحد تولیدی داریم که نماز جماعت ظهر و عصر در آنها اقامه می‌شود و حتی نماز جماعت مغرب و عشاء نیز دارند و فعالیت‌ها در این اماکن مطلوب بوده است.