به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام صبح امروز فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز با حضور در جمع برگزار کنندگان نماز صبح در مسجد حضرت زینب (س) ایلام . از فعالان وطلیعه داران (سفیران صبح )تجلیل نمودند.
وی با اشاره به مژده پیامبر(ص) به بر گزار کنندگان نماز صبح گفت: قال النَّبِیِّ ﷺ :”مَنْ صَلَّى الْغَدَاهَ الفجر فِی جَمَاعَهٍ، ثُمَّ قَعَدَ یَذْکُرُ اللَّهَ حَتَّى تَطْلُعَ الشَّمْسُ، ثُمَّ صَلَّى رَکْعَتَیْنِ، کَانَتْ لَهُ کَأَجْرِ حَجَّهٍ وَعُمْرَهٍ تَامَّهٍ تَامَّهٍ تَامَّهٍ”. (رواه الترمذی) هر کس نماز صبح را با جماعت بخواند و تا طلوع خورشید خدا را یاد کند، سپس دو رکعت نماز به جای آورد، ثوابی به اندازه یک حج و یک عمره‌ی کاملِ کاملِ کامل به او می‌رسد. وی افزود: این تقدس نه به لحاظ بُعد مکانی آن ، بلکه فضایی معنوی است که پرستش و نیایش در آن انجام می گیرد ، اگر چه مساجد دارای کارکردهای مختلف و خرده نقش های متعددند ولی مهم ترین و اصلی ترین آنها ، بُعد عبادی و معنوی آن است که این مکان را ارزش می بخشد و تاکید بسیاری در مورد انجام اعمال عبادی و فریضه اقامه نماز جماعت شده ، با هدف افزایش تاثیرگذاری و اثر بخشی آن و نیز محوریت بخشیدن به آن در انجام اعمال عبادی است .
رضایتی توجه بخشی به اقامه نماز صبح در مساجد را یکی از اهداف سفیران صبح عنوان و بیان کرد: توسعه کمی و کیفی نمازهای جماعت صبح مساجد، زمینه‌سازی جهت جذب حداکثری همسایگان مسجد در نمازهای جماعت مساجد به ویژه نماز صبح و معرفی مساجد موفق در احیای نماز صبح و تقدیر از فعالان نمازاز دیگر اهداف سفیران صبح است.