به گزارش روابط عمومی نماز جماعت ظهر و عصر دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی ایلام به امامت حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه وامام جمعه شهر ایلام و با حضور مدیر وکارکنان ستاد اقامه نماز ومسئولین آموزش و پرورش استان وشهرستان ایلام اقامه شد.
وی در ابتدابا بیان اینکه ستاد اقامه نماز در کشور با همت دانشمند فرهیخته حضرت حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی.شکل گرفت وخدمات بسیار ارزنده ای با همت ایشان به اقامه نماز در سطح کشور صورت گرفت .
وی با اشاره آیات روح بخش قرآن کریم گفت : «اتل ما اوحی الیک من الکتاب و اقم الصلوه, ان الصلوه تنهی عن الفحشاء والمنکر و لذکر الله اکبر, والله یعلم ماتصنعون.»
آنچه را از کتاب آسمانی (قرآن) به تو وحی شده تلاوت کن, و نماز را به پادار, که نماز (انسان را) از زشتی ها و منکرات باز می دارد. و ذکر خدا از آن (نهی از فحشا و منکر) هم بالاتر است. و خداوند می داند شما چه کارهایی انجام می دهید. حجت الاسلام والمسلمین لطفی با اشاره به اینکه امور یک صورت ظاهری دارد و یک صورت ملکوتی گفت: بخشی از صورت ملکوتی نماز در آیات و روایات بیان شده است.
وی گفت: صورت ملکوتی نماز دارای سه ویژگی است.: وقتی مؤمن به نماز می ایستد نیکی ها از آسمان بر سر این شخص فرود می آیند، دومین ویژگی صورت ملکوتی، زمان نماز فرشته ها این شخص را احاطه می کنند از نوک پای او تا آسمان بالای سرش و سومین ویژگی این است که یک فرشته ندا می دهد ای نمازگزار اگر می دانستی که با که مناجات می کنی لحظه ای از توجه به خداوند غفلت نمی کردی و به غیر بی تفاوت بودی.
سپس جلسه پرسش وپاسخ مذهبی برگزار گردید. که دانش آموزان سئوالات مذهبی ودینی خود را بیان کردند وامام جمعه محترم با سعه صدر به آنان پاسخ لازم دادند