یکی از مراجع عظام تقلید گفت: در مجموعه راه آهن نماز اول وقت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید نسبت به اقامه این فریضه توجه شود.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی ذاکرنیوز از قم عنوان نمود :  آیت‌الله حسین نوری‌همدانی عصر امروز در دیدار مدیرکل راه آهن استان قم با اشاره به ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: این نظام، یک نظام اسلامی است و هر گونه خدمتی در نظام جمهوری اسلامی به مردم ثواب دارد و چنین خدمتی عبادت است.

وی ادامه داد: یکی از کتاب‌های فقهی مهم مکاسب محرمه است، نظام بنی‌امیه، نظامی ظالمانه بود و این نظام اهل بیت (ع) را به شهادت می‌رساند، در کتاب مکاسب محرمه درباره ظلم مطالب فراوانی گفته شده است و براساس این کتاب هر کسی که ظلم انجام می‌دهد، کسی که کمک به ظالم می‌کند و کسی که به ظلم راضی است، هر سه نفر در آن ظلم و جرم شریک هستند.

این مرجع تقلید افزود: به هر شکلی کمک کردن به انجام ظلم، گناه است، اگر نظامی همچون نظام بنی امیه ظالم باشد، هر گونه اقدامی برای تقویت و حفظ آن نظام گناه است.

آیت‌الله نوری‌همدانی به وجود آمدن نظام جمهوری اسلامی را با حضور مردم دانست و تصریح کرد: یکی از بزرگ ترین عبادت‌ها براساس روایات خدمت به افراد مسلمان است و در مجموعه راه آهن رعایت نماز اول وقت مهم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روز به رو به قوت و قدرت نظام جمهوری اسلامی اضافه می‌شود و خدمت به این نظام عبادت است، البته روز به روز وظیفه مدیران در نظام جمهوری اسلامی سنگین ‌تر می‌شود.