استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به میزبانی مردم خراسان شمالی از رهبر معظم انقلاب اسلامی و موضوعاتی که در این سفر مطرح شد این استان آمادگی میزبانی اجلاس کشوری نماز را دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری تسنیم از بجنورد عنوان نمود : محمدرضا صالحی ظهر امروز در نشست مشترک دبیران اقامه نماز و فرماندهان بسیج ادارات خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به این که موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی مقام معظم رهبری برای اولین بار در خراسان شمالی مطرح شد این استان از آمادگی کامل برای برگزاری اجلاس ملی نماز  برخوردار است.

وی افزود: برپایی نماز در ادارات باید منطبق با منویات رهبری باشد و بر این اساس برپایی نماز جماعت در اول وقت بهانه‌ای برای تاخیر در انجام کار ارباب رجوع نباشد.

استاندار خراسان شمالی توجه به اقامه با شکوه نماز اول وقت و جماعت را یکی از اصول نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: نماز جماعت در ادارات باید با شکوه و نظم خاصی برگزار شود و هیچ توجیهی در این زمینه و تاخیر در برگزاری نماز جماعت پذیرفتنی نیست.

صالحی با بیان ویژگی‌های نظام اسلامی و فعالیت‌های فرهنگی در دستگاه های اداری استان گفت: تمام مدیران موظفند علاوه بر انجام فعالیت‌های اداری و اجرایی٬ پیوست فرهنگی و معنوی کارهای خود را بر همان اساس تنظیم و اجرایی کنند.