مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: فضای مجازی باید در موضوع های دینی و توسعه فرهنگی مانند نماز مورد استفاده قرار گیرد و با تلاش بیشتر در این زمینه باید خانواده در مدرسه ها و دانشگاه ها با مبانی نماز بیش از اینها آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی ایرنا نمود : حجت الاسلام ‘ابراهیم رنجبر’ شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان اردستان گفت: نزدیک به ۴۵ میلیون نفر در کشور از نرم افزارهای پیام رسان مبتنی بر تلفن های همراه استفاده می کنند و با توجه به سپری شدن روزانه چندین ساعت از زمان افراد در فضای مجازی، مسائل علمی و دینی به ویژه در زمینه نماز باید به صورت گسترده در این فضاها ترویج شود.
وی افزود: دشمنان با برنامه ریزی و استفاده از همه توان در فضای مجازی نسبت به تخریب افکار عمومی در جامعه های اسلامی اقدام می کنند چرا که به گفته کارشناسان، استفاده از فضای مجازی در کشورهای پیشرفته روزانه ۳۶ دقیقه و در ایران بین پنج تا ۶ ساعت در روز می باشد.
رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان با ابراز تاسف از کاهش گرایش جوانان به اقامه نماز، این موضوع را زنگ خطری برای جامعه عنوان کرد و گفت: شرایط از این نظر به ویژه در بین نسل جدید پذیرفتنی نیست و باید برای این موضوع در کشور تمهیدی در نظر گرفته شود.
او اضافه کرد: با توجه بسترهای موجود در جامعه اگر برای این معضل چاره ای نیاندیشیم، دشمنانی که مباحث دینی و اعتقادی را همواره مورد شبه قرار می دهند می توانند زمینه ساز آسیب های زیادی در کشور شوند.
حجت الاسلام رنجبر در ادامه به بهره مند نشدن استان اصفهان از بارش های نخست پائیزی در سال جاری اشاره کرد و گفت: لزوم اقامه نماز باران در سطح شهرهای استان احساس شده و تا کنون در ۲۳ شهرتان این سنت الهی انجام شده است.