به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز درگزارشی خبرگزاری برنا در هرمزگان عنوان نمود : علی رئوفی در همایش نماز، مسجد و فضای مجازی در بندرعباس با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول و هفته بسیج به اهمیت برپایی نماز در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: نماز مظهر تواضع، فروتنی و مغفرت الهی برای بندگان است و حتی در آئین های مسیحیت و یهود از نماز به عنوان امر خیر و معروف یاد می شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت اقامه نماز در دین مبین اسلام این فریضه مهم به همراه مشتقات آن ۹۹ بار در قرآن کریم آمده است و نمازهای واجب و مستحب بسیاری همچون نمازهای یومیه، نماز آیات، نماز حاجت، نماز میت، نماز شب قدر، نماز طلب باران و نمازهای بسیار دیگری در اسلام آمده است.

رئوفی با اشاره به میزبانی هرمزگان در برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با محوریت فضای مجازی، تصریح کرد: میزبانی اجلاس سراسری نماز افتخاری برای استان هرمزگان است و تنها برگزاری اجلاس برای استان هدف نیست بلکه آثار معنوی این اجلاس هدف مهم برگزاری آن است.

قائم مقام استاندار هرمزگان در اجلاس سراسری نماز، بیان داشت: در این اجلاس فعالان عرصه نماز در حوزه های مختلف همچون فضای مجازی، اذان، هیات های امنا مساجد برتر و غیره تجلیل به عمل خواهد آمد و جدیدترین آثار علمی در حوزه نماز رونمایی و نمایشگاه ویژه نماز همزمان با برگزاری اجلاس در استان برپا می شود.

وی گفت: میزبانی بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با محوریت فضای مجازی با استقبال بسیار خوبی در بین اقشار مختلف مردم در استان همراه بوده که این امر نشان از اهمیت برگزاری این اجلاس برای استان است.

رئوفی خاطرنشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه راهبرد بسیار مهمی است که می تواند زمینه بسیار مهمی برای ریشه کن کردن آسیب های اجتماعی در جامعه باشد و بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز به میزبانی هرمزگان فرصت بسیار مهمی است که باید از آن در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه بهره برد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرموده اند فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده است و حضور فعالانه میلیون ها ایرانی در شبکه های اجتماعی مصداق مهم این سخن است و از این ظرفیت مهم نباید در مسیر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در جامعه غفلت کرد.

در پایان این مراسم که با حضور دریس مدیر روابط عمومی و هماهنگی امور استان های ستاد اقامه نماز کشور به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار شد از فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد بندرعباس در عرصه نماز تجلیل به عمل آمد.