به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری فارس از گنبدکاووس عنوان نمود :  آیت الله سید کاظم نورمفیدی امشب در جمع دست اندرکاران مراسم اجلاسیه استانی نماز گلستان با اشاره به تلاش های بی وقفه مسوولان ستاد اقامه نماز در استان گلستان به ویژه دبیر این ستاد، اظهار کرد: از همه کسانی که به نحوی در برگزاری این اجلاسیه باشکوه و عظیم همکاری کردند صمیمانه و با خلوص نیت تشکر می کنم و یقین دارم به پاس این تلاش ها ثوابی کثیر برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز نماز در نمود اجتماعی جامعه باید پررنگ شود، افزود: نسل جوان امروز ما بسیار فعال، باانگیزه و توانمند است و اگر بتوانیم از ظرفیت عظیم جوانان بهره کافی ببریم می توانیم نماز را به وسلیه این ظرفیت به عنوان یک مولفه و مقوله ناب و سعادت بخش در سطح جامعه بیشتر نمایان کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید بر اینکه باید با برنامه هایی جذاب و البته اقناعی برپایی نماز را به ویژه در نسل جوان رونق دهیم، خاطرنشان کرد: حکمت الهی این ضرورت را بیان می کند که میان افراد خوب و بد از منظر قرآن فرق و تفاوتی باشد و یکی از نشانه های این تفاوت و برتری مومنان بدون قطع نماز است.

نورمفیدی با اشاره به اینکه یاد خداوند متعال به گواه آیات قرآن آرامش دهنده و حلال مشکلات خواهد بود، ادامه داد: پیامبران و اولیای الهی نیز رسالت خود را بر همین محور و دعوت مردم جوامع مختلف به توحید و یکتاپرستی و برپایی یاد خدا دانسته اند که در دین مبین اسلام نماد این یاد تعالی بخش فریضه نماز است.

وی نماز را یکی از راه های ارتباطی ویژه میان مخلوقات و خداوند متعال دانست و تصریح کرد: روایات و آیات متعدد قرآن سعادت اخروی انسان ها را اقامه نماز به ویژه در اول وقت بیان کرده و آن را مسیری برای رسیدن سریع تر به قرب الهی دانسته است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه فضای مجازی در کنار آسیب ها و تهدیداتش فرصت ها و امتیازات بسیاری دارد، تاکید کرد: باید از ویژگی های مثبت و فرصت های فضای مجازی به خوبی و با مدیریتی شایسته بهره برد تا بتوانیم اندیشه های ناب اسلامی و قرآنی را به گوش جهانیان و دل های مشتاق این معارف الهی برسانیم.