به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی حجت الاسلام رضا احمدی فرد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: اجلاس استانی نماز در ۲۳ آذرماه سال جاری برگزار می شود و در ۳ شهرستان استان نیز با هماهنگی صورت گرفته با ائمه جمعه و مدیران٬ شهرستان ها برگزار کننده اجلاس هستند. شهرهای شیروان٬ مانه و سملقان و راز و جرگلان نیز اجلاس نماز را به صورت شهرستانی برگزار می کنند.

وی افزود: طرح شناسایی جوانان فعال در حوزه فضای مجازی در شهرهای خراسان شمالی آغاز شده و اگر در هر یک از شهرستان های استان نیز فعالانی در فضای مجازی هستند، جهت حضور در اجلاس های استانی و سراسری نماز معرفی شوند.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در تشریح برنامه های در دست اجرای این ستاد گفت: ستاد اقامه نماز به منظور آشنایی بیماران بستری در بیمارستان ها با احکام و آداب نماز در شرایط خاص بیماری و کمک به اقامه نماز اول وقت در بین آنان با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی٬ اقدام به برگزاری دوره آموزشی سلامت معنوی کرده است.

حجت الاسلام احمدی فرد با اشاره به اهداف برگزاری این طرح گفت: توجه بخشی به سلامت معنوی و نقش معنویت و نماز در بهبود وضعیت بیماران٬ آموزش عملی آداب و احکام نماز در بین بیماران در شرایط مختلف جسمی٬ ترویج اقامه نماز و رونق بخشی به نمازهای جماعت بیمارستان ها و مراکز درمانی٬ آموزش و توانمندسازی پرستاران و بهیاران در زمینه احکام نماز بیماران٬ الگوسازی بیمارستان نمازی و تعمیم آن در بین مراکز درمانی کشور از مهم ترین اهداف این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، تامین اجتماعی استان و دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسفراین از جمله مکان هایی است تا کنون این طرح در آن ها برگزار شده است.