به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری فارس از کرمان عنوان نمود : مسعود دریس صبح امروز در پنجمین اجلاس استانی نماز با محوریت نقش نماز در تمدن سازی و توجه به رویکرد فضای مجازی سخن گفت و اظهار داشت: مسلمانان در طی تاریخ دو بار به سختی شکست خوردند و آندلس و قدس را از دست دادند، این سیر نزول آن ها بود، زیرا نماز را تضعیف کردند.

وی افزود: سیر نزولی آن ها در این زمینه سرمایه های اسلامی را از میان برد، سیلی محکمی به جامعه اسلامی زد و آن ها را به زمان فرعون برد که راه مقابله با آن، وحدت، تمسک به نماز و توسل به ائمه اطهار (ع) است، اگر این جلسه ها به بهتر شدن اوضاع کمک نکند به سمت شکست پیش می رویم و هوای نفس بر ما غلبه می کند.

مدیر روابط عمومی و امور استان های ستاد اقامه نماز ترویج فرهنگ اقامه نماز را بسیار بااهمیت برشمرد و ادامه داد: گسترش این فرهنگ می تواند، آلام را برطرف کرده و به بهبود وضعیت موجود کمک کند، درآمد حاصل از فضای مجازی برای کشور آمریکا است، زیرا این کشور ۱۳ میلیارد دلار از این فضا سود می برد به همین دلیل ما باید شرایطی جدید را در آن ایجاد کنیم.

دریس با بیان اینکه اگر فضای مجازی یک فتنه هم باشد که نیست، تصریح کرد: باید بتوانیم از این طریق پیام انقلاب را صادر کرده و مهندسی پیام را از آن ها بگیریم و به جوانان خود تحویل دهیم، اما با ابراز تأسف کاربران فرهنگی ما در تولید محتوا چندان خوب نیستند و بسیار لنگ می زنند در این زمینه یک راه نجات وجود دارد که بتوانیم از این فرصت به نفع خود استفاده کنیم.

وی بیان داشت: امروز وقت خوابیدن نیست و باید به صورت جهادی و مداوم کار کرد، ما در پیچ تاریخی مهمی قرار داریم و این به معنای آن است که حق و باطل به اوج خود می رسد.