به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی جعفرقندالی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در سمنان عنوان نمود :  با تاکید بر اینکه نماز در مکتب انسان ساز اسلام از جایگاه ویژهای برخوردار بوده و هیچ عملی از اعمال دینی و افعال عبادی با آن قابل مقایسه نیست گفت: در همین راستا مسابقه استانی انشاء نویسی با موضوع نمازبا همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستانو شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دانش آموزان مقطع تحصیلی ابتدایی و اول و دوم متوسطه می توانند در این مسابقه استانی شرکت کنند اظهار داشت: انشاء ارسالی باید حداقل در یک صفحه و حداکثر در سه صفحه نوشته شود.

قندالی استفاده از آیات قرآن کریم، احادیث، شعر، داستانک و خاطره برای زیبا تر شدن انشاء را بلامانع عنوان کردو افزود: سبک نگارش انشاء پرداختن به موضوع و رعایت اصول انشا نویسی از جمله معیارهای انتخاب انشاء برتر است.

وی به برنامه ریزی های دشمن به مبانی اعتقادی و مذهبی مسلمانان در قالب تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و تغییر سبک زندگی اشاره کرد وگفت: اشاعه نماز، نیازمند کار فرهنگی در جامعه است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری آل یاسین رستم آباد شهرستان آرادان،بیان داشت: امروز باید با توجه به اقدام و عمل در راستای اشاعه فرهنگ نماز بکوشیم و بدانیم که هیچ چیز به اندازه نماز نمی تواند جامعه ما را از انحرافات و مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی دور نگه دارد.

به گفته قندالی اشاعه فرهنگ نماز توسط نهادهای فرهنگی جامعه، امروز فرصتی است که اگر از آن به خوبی استفاده نشود، دشمن برای ما برنامه های فراوانی دارد و اگر از این فرصت طلایی به وجود آمده توسط دین مبین اسلام، استفاده شد، غالب معضلات اجتماعی را می توان در کنارش رفع کرد.