مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت: نماز محور برنامه های فرهنگی وتربیتی در زندانهاست.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین عنوان نمود : حمیدرضافراست طلب در چهارمین جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای استان اظهارداشت: فرهنگ سازی اقامه نماز یک امر ضروری است وبا ترویج این امر الهی بسیاری از ناهنجاریها وآسیب های اجتماعی از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به اهمیت فریضه نماز افزود:نماز عبادتی ریشه دار وعمیق است که در قرآن کریم به آن تاکید فراوان شده و ترک آن را به سختی بر حذر داشته است.خداوند متعال التزام به امر مهم را نیز در همه حال ودر همه رخدادهای زندگی مورد تاکید قرار داده است.

فراست طلب با تأکیدبراینکه اقامه نماز جماعت ، یکی ازروشهای بسیارمؤثربرای گسترش وتعمیق فرهنگ نمازدرجامعه است ،بیان داشت:نمازجماعت دارای آثار ارزنده ای است.اقامه نماز جماعت دلها را یکی ، اندیشه ها را زلال ، عشق ودوستی را جهت دار و جهت ها راخدایی می سازد.مؤمنان در صفوف نماز جماعت ،با دیدار یکدیگر احساس دلگرمی و قدرت و امید نموده و روحیه فردگرایی و انزوا و گوشه گیری را از بین می برد .لذا باید خودمان عامل اقامه نماز جماعت باشیم تا بتوانیم بر دیگران اثرگذار شویم .

مدیرکل زندان های استان قزوین به جنبه های اجتماعی نماز جماعت اشاره نمود و تصریح داشت:نمازجماعت تبلور تلاش جمعی برای سعادتمندی است. با ارزش ترین جنبه های مشارکت در نماز جماعت این است که علاوه برتشویق کارمندان به حداکثر تلاش وکوشش ، مدیر مجموعه را دوست و همفکر خود به حساب آورند و دوشا دوش او فعالانه تلاش و همکاری کنند.

وی متذکر شد: یکی از اولویت های برنامه های تربیتی زندانها فریضه نماز است . ضروری است تا همه با حضور در صفوف نماز جماعت عامل فرهنگ سازی وتبلیغ مؤثر برای دیگران بویژه زندانیان باشیم .

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه رئیس اداره فرهنگی و تربیتی، اهم برنامه ها و فعالیتهای ستاد اقامه نماز زندانهای استان را به تشریح گزارش نمود.