به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان عنوان نمود :  مدیر انجمن فضای مجازی حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه مردم در واقع درحال تجربه فضای دوم زندگی یعنی فضای مجازی هستند گفت: مقام معظم رهبری فرمودند فضای مجازی چندین برابر زندگی واقعی شده است.
حجت الاسلام فروهر با طرح سوالی مبنی بر اینکه با شرایط امروز که فضای مجازی نامحدود در اختیار هست و کودکان امکان دیدن تصاویری را دارند که نباید ببینند چه باید کرد پاسخ داد: در چنین شرایطی تنها یک روش برای کنترل وجود دارد و آن ایجاد ساختاری است که با آن خود افراد نخواهند ببینند و به اصطلاح خودکنترلی بیشتر شود و این خود کنترلی با رفتن به سمت نماز و معنویت ممکن می شود.
او با اشاره به آمار استفاده از مضامین نامناسب و مستهجن گفت: در برخی ماهها همچون محرم و رمضان میزان جستجوهای غیراخلاقی به شدت افت می کند که نشان دهنده اثر معنویت، نماز و دین است.
مدیر انجمن فضای مجازی حوزه های علمیه کشور با اشاره به آمار برخی موسسات در آمریکا نشان می دهد۹۰ درصد افراد زیر ۱۸ سال که دسترسی به اینترنت دارند فیلم های بد و مستهجن دیده اند و افرادی که محتوای غیر اخلاقی دیده اند در فضای مجازی ۲۱۸ درصد بیشتر تمایل دارند به سمت رفتار غیراخلاقی بروند.
آقای مومیوند فرماندار تویسرکان هم با بیان اینکه امسال۹۰۰ میلیون تومان برای تعمیر وبازسازی امامزادگان و مساجد این شهرستان مصوب شده است طرح خبیثانه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف و تهدید قبله اول مسلمین را محکوم کرد.
حجت الاسلام حسنی حلم رئیس ستاد اقامه نماز استان هم نماز را سد محکمی در مقابله با آسیبهای اجتماعی دانست و گفت: باید با کار جهادی فضای مجازی را از تهدید به فرصت ترویج معنویت تبدیل کنیم. در این اجلاس از فعالان نماز تقدیر شد.