به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرنگار مهر  عنوان نمود :  محمود مظفر روز دوشنبه در اجلاس نماز در ایلام اظهار داشت: گسترش امکانات ارتباطی در دهه های اخیر متاسفانه باعث فاصله بیشتر بین افراد در خانواده ها شده و باعث شده ملاقات های حضوری کاهش یابد که این خطر جوامع امروزی را تهدید می کند.

وی یادآور شد: این وسایل ارتباطی باید در خدمت بشر به منظور رفع احتیاجات باشد ولی افراط در حضور در این شبکه های با کاهش علایق و محبت بین افراد تبدیل شده و باید برای این مسئله چاره اندیشی صورت گیرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور اضافه کرد: ۷۵ درصد دانشجویان کشور بر اساس بررسی های انجام گرفته عضو شبکه های مجازی هستند که از این تعداد ۴۰ درصد انان افزون بر ۴ ساعت وقت خود در شبانه روز در شبکه های مجازی صرف می کنند که بسیار نگران کننده است.

مظفر، آشنایی خانواده ها با مضرات این موضوع از سوی کارشناسان را مورد تاکید قرار داد و گفت: فرهنگ ارزشی و توجه به معنویت بهترین راهکار برای مقابله با این تهدید پنهان است که در این میان فریضه واجب نماز و بویژه برپایی ان به شکل جماعت می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.