به گزارش روابط عمومی و امور استان ها در گزارشی  خبرگزاری فارس از بوشهر عنوان نمود :  مسعود دریس بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: نقش رسانه‌ها در ترویج فرهنگ اقامه نماز بسیار مهم است که از تلاش‌های آنها قدردانی می‌شود.

وی افزود: از سال گذشته استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تبیین و ترویج نماز در دستور کار قرار گرفته که راه‌اندازی شبکه اجتماعی نمازگرام برای بارگزاری تصاویر با موضوع نماز و همچنین نرم‌افزار نماز نیوز در این راستاست.

مدیر امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: بات‌نماز پس از یک‌هزار و ۴۴۰ نفر ساعت زمان صرف شده برای ساخت، به عنوان جامع‌ترین ربات نمازی کشور با دوهزار مورد محتوای کاربردی ساخته و راه‌اندازی شد که تاکنون ۱۵۰ گروه تلگرامی عضو آن شده و ۱۲ هزارنفر نیز از این نرم‌افزار استفاده کرده‌اند.

دریس در خصوص نرم‌افزارهای ساخته شده در مورد نماز، گفت: تاکنون نرم‌افزارهایی از قبیل نماز نیوز، مسجد یاب، نمایشگاه مجازی نماز، نماز و رسانه ساخته شده که با بیش از ۵ هزار عنوان محتوا، با استقبال خوبی توسط مردم همراه شده است.

وی با اعلام اینکه نزدیک به ۷۰ درصد از مخاطبین برنامه‌های ستاد اقامه نماز، دانش‌آموزان هستند، گفت: به زودی در سراسر کشور، دو طرح مبین ویژه مربیان و مدیران مدارس و مکنت ویژه مدیران ارشد استانی برگزار می‌شود.