دادگستری گلستان برای چهارمین سال متوالی عنوان ” دستگاه برتر بانی نماز ” را از آن خود کرد.

اقامه نماز اول وقت به جماعت ،اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت نماز ، ساخت نمازخانه های جدید در ۱۱ حوزه قضایی ، تجهیز نمازخانه های موجود  و برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارکنان و خانواده های آنان در راستای اهمیت و فلسفه ی نماز از جمله شاخص های انتخاب دادگستری استان به عنوان دستگاه برتر است.

رییس کل دادگستری گلستان با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ترویج فرهنگ اقامه نماز در دادگستری های استان گفت : برگزاری برنامه های متناسب با نیاز همکاران قضایی و اداری و خانواده های آنان از مهم ترین برنامه های معاونت فرهنگی استان در سال جاری است.

هادی هاشمیان گفت: از سال گذشته تا کنون ۱۱ نمازخانه در حوزه‌های قضایی مراوه تپه، کلاله، گنبدکاووس، گالیکش، مینودشت، رامیان، خان ببین، آق قلا، گمیشان و نوکنده ساخته شده است.

وی افزود : برای ساخت این نمازخانه‌ها بیش از ۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

رییس کل دادگستری استان گلستان در ادامه با بیان این که همکاران ما هر روز با پرونده های سنگین و پیچیده سر و کار دارند افزود : برای تقویت روحیه معنوی و سلامت اداری کارکنان دادگستری استان برنامه های فرهنگی خوبی را در دست اجرا دارد.

پیش از این نیز معاون اول قوه قضاییه با انتشار نامه ای از تلاش های دادگستری گلستان در راستای اشاعه فرهنگ اقامه نماز و قرآن قدردانی کرد . در این تقدیرنامه از تلاش‌های دادگستری استان برای ساخت نمازخانه در ۱۱ حوزه قضایی و تجهیز و بهسازی نمازخانه‌ها قدردانی شد.