به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی حجت‌الاسلام رضا احمدی فرد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، اظهار داشت: دوره آموزشی «شیوه‌های دعوت به نماز» ویژه معلمان پایه سوم ابتدایی در سطح استان برگزار شد.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی افزود: در این دوره آموزشی معلمانی از شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام احمدی فرد با بیان اینکه ۵۰۰ معلم در این دوره آموزشی حضور داشتند و شیوه‌های دعوت به نماز را فرا گرفتند، گفت: این دوره‌ها با هدف آموزش نماز و مسائل مرتبط با آن برای دانش آموزان دختر مکلف، برگزار شد.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم بر اهمیت اقامه نماز بسیار تأکید شده است، اظهار داشت: نماز مهم‌ترین و باشکوه‌ترین جلوه عبادت محسوب می‌شود تا حدی که هیچ عبادتی برای تقرب و نزدیکی عبد به مولا به پایه نماز نمی‌رسد.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی با اشاره به اینکه نماز در دین مقدس اسلام، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یکی از فروع دین و حتی ستون دین به‌حساب می‌آید، افزود: قرآن کریم با تعبیرهای مختلفی، مانند «اقیموالصلوه» بر واجب بودن آن تصریح فرموده است، نماز به معنای ارتباط و سخن گفتن مستقیم با خداوند بزرگ است و این بالاترین توفیقی است که یک فرد می‌تواند از آن برخوردار شود و سعی می‌کند همواره خود را آماده سازد.

وی با اشاره به اهمیت نماز جماعت خاطرنشان کرد: نماز جماعت سبب می‌شود جامعه با یک باوری عمیق به زندگی مؤمنانه، در مسیر هدف اصلی خلقت و آفرینش قرار گیرد و بی‌شک باور و اعتقاد داشتن نسبت به حق‌تعالی، و تقرب جستن به خدای متعال همراه با احساس حضور او در تمام لحظه‌های زندگی، نقش بسیار مهمی را در رشد معنوی افراد جامعه به‌خصوص نسل نوجوان و جوان ایفا می‌کند.