قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس با تأکید بر اینکه اقامه نماز با توجه به مکنت و توانمندی افراد واجب است، تأثیرات اجتماعی نماز در جامعه را برطرف‌کننده مشکلات اقتصادی دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس عنوان نمود :  کارگاه آموزشی توانمندسازی اقامه نماز(طرح مکنت) با حضور حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس و بیش از ۵۰ مدیر از ادارات بوانات امروز، ۱۸ دی‌ماه در سالن جلسات فرمانداری بوانات برگزار شد.
حجت‌الاسلام سقاچی در این کارگاه اقامه نماز را وظیفه ذاتی هر مسلمان برشمرد و گفت: در قرآن کریم بارها و بارها خداوند بر اقامه نماز تأکید کرده‌اند و این را وظیفه هر مسلمان می‌داند پس اقامه نماز با توجه به مکنت و توانمندی افراد واجب است و این توانمندی به توانمندی مال و دارایی نیست بلکه شما مدیران که افرادی را تحت مدیریت دارید و ارباب رجوع نیز به شما مراجعه می‌کند دارای مکنت هستید و باید به اقامه نماز اهتمام ورزید.
وی با اشاره به کلام امام علی(ع) در خصوص افراد جامعه و اقامه‌کنندگان نماز، تأثیرات اجتماعی نماز در جامعه را برطرف‌کننده مشکلات اقتصادی دانست و گفت: اقامه‌کنندگان نماز مردمی هستند که از دروغ پرهیز می‌کنند و دیگران را نیز به پرهیز از دروغ سفارش می‌کنند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس اظهار کرد: اگر هر فرد از افراد جامعه بر خود فرض بداند بر اقامه نماز و عمل به نماز مطمئنا بسیاری از مشکلات جامعه و ناهنجاری‌ها که به جهت خود خواهی، کبر، دروغ، عدم رعایت حقوق دیگران و … به‌وجود می‌آید از بین خواهد رفت و جامعه به سمت آرامش و صلاح حرکت می‌کند.