به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرنگار خبرگزاری موج خراسان رضوی از مشهد عنوان نمود :  حجت‌الاسلام امرالله سبحانی‌نیا با اشاره به اینکه بسیاری از نوجوانان از ارتباط عوامل مسجد با آن ها ناراضی هستند، عنوان کرد: نتیجه به دست آمده از بررسی های میدانی نشان می دهد که اگر روابط انسانی و ارتباطی متولیان با نوجوانان و جوانان بهتر باشد این امر می تواند زمینه جذب این قشر تاثیرگذار در مساجد باشد.

وی افزود:نظافت و زیبایی مساجد در حضور نسل جوان به مساجد موثر می باشد که از دیگر عوامل مهم در جذب جوانان برگزاری نشست ها و برنامه های محتوای روز و پاسخگو به مسایل جوانان است.

حجت الاسلام سبحانی نیا خاطرنشان کرد:اگر نسل جوان و نوجوان را باور کنیم و در فعالیت های مسجد به آن ها وظایفی بسپاریم این نقش ها می تواند عاملی برای احساس وابستگی این عزیزان باشد.

وی با اشاره ای به محوریت امام جماعت مساجد در جهت فعالیت سازمان یافته و منسجم گفت: همگرایی و هم افزایی سازمان های فعال در مساجد به عنوان سنگری امن در برابر فرهنگ مسموم غرب می تواند عاملی موثر در جذب جوانان باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با بیان اینکه برگزاری برنامه های مختلف باید متناسب با موقعیت مکانی مساجد باشد، عنوان کرد: مسجدی که در بازار، دانشگاه و یا محیط اداری قرار دارد باید به گونه ای برنامه های خود را تنظیم کند که افراد به محل کار و یا کلاس درس خود برسند.