در دیدار معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد و جمعی از مدیران این معاونت با حجت‌الاسلام قرائتی با تأکید بر اقدامات ارزشمند این استاد و مفسر قرآن کریم، تفسیر کلام‌وحی به عنوان موضوعی مغفول مانده در فعالیت‌های قرآنی کشور مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری فارس عنوان نمود :  عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت ارشاد و جمعی از مدیران این معاونت در نشستی صمیمی در دفتر مرکزی ستاد اقامه نماز با حجت‌الاسلام محسن قرائتی دیدار کردند و درباره مسائل فضای قرآنی کشور به گفت‌وگو پرداختند.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام قرائتی با بیان مقدماتی درباره نحوه تألیف، چاپ و انتشار  آثار و تألیفات خود در حوزه قرآنی بر ضرورت نگاه نو و جدید در تفسیر قرآن کریم تأکید کرد.

وی با بیان اینکه مساله تفسیر قرآن کریم موضوعی مغفول مانده در فعالیت‌های قرآنی کشور است، تفسیر قرآن کریم را به عنوان بستری جهت فراگیر کردن قرآن کریم در جامعه دانست.

حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به نگاه فراجناحی و فراقومیتی در حوزه قرآن و عترت، گفت: نیاز جامعه امروز رسیدن به اخلاق حسنه و قرآنی است.

پس از آن، عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت ارشاد بر لزوم بهره‌گیری از گفتارها و سخنان بزرگان حوزه قرآن و عترت در جهت غنی‌تر کردن برنامه‌ها و اهداف معاونت قرآن و عترت تأکید کرد و گفت: حجت‌الاسلام قرائتی به عنوان شاخصی در پژوهش‌های قرآنی مطرح است. ایشان از علوم قرآنی پا را فراتر گذاشته و عملاً به محتوای قرآن که موجب توسعه گفتمان قرآنی در جامعه می‌شود، پرداخته است.

بر اساس این گزارش، در این نشست عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت ارشاد، حجت‌الاسلام ارباب سلیمانی مشاور وزیر ارشاد، حجت‌الاسلام محمدعلی خسروی مدیرکل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌ها، حجت‌الاسلام ملانوری دبیر شورای طرح و برنامه معاونت قرآن و عترت، عباس نظری‌راد مدیرکل ارتباطات و هماهنگی و سیدمهدی جعفری مدیر روابط عمومی حضور داشتند.