به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد امروز در ابتدای این دوره آموزشی با بیان این مطلب که بهترین معروفی که در اسلام باید به آن پرداخته شود نماز است، اظهار داشت: پس از تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بهترین معروفی که مطرح است، نماز است.

وی در ادامه افزود: اگر نماز در جامعه تحقق پیدا کند همه مشکلات و نارسایی ها خود به خود از بین خواهد رفت.

مشاور استاندار در امر نماز با تأکید بر اینکه نماز بهترین موضوعی است که باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود، اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز از مهم ترین وظایف دستگاه های فرهنگی است و همه باید برای نهادینه شدن آن در تمام ابعاد تلاش چشمگیر داشته باشند.

فروزان نژاد با اشاره به وظیفه خطیر معلمان در قبال دانش آموزان، گفت: معلمان گرانقدر در کنار علم باید به تربیت دانش آموزان به خصوص دختران پایه سوم توجه ویژه ای کنند، چون آنان از این به بعد وارد مرحله جدیدی می شوند.

وی در ادامه خطاب به معلمان بیان داشت: دانش آموزان دختر در این سن تکالیفی برعهده دارند که با راهنمایی و هدایت شما عزیزان وارد این عرصه جدید می شوند، پس شما باید تلاش کنید این پایه را تقویت کنید تا مخاطبین بتوانند با ورود به این عرصه مهم دینی و اعتقادی اصلی ترین وظیفه شرعی خود را که اقامه نماز اول وقت است، مورد توجه قرار دهند.

درادامه این نشست، حجت الاسلام سهرابی مدرس اعزامی از مرکز تخصصی نماز به ارائه مباحث اختصاصی پرداخت و به نقش معلمان در تربیت دینی دانش آموزان اشاره کرد.

درپایان دوره و قبل از برگزاری آزمون حضوری با توزیع دو نمونه برگ از فراگیران نظرسنجی به عمل آمد و در این دوره پنجاه نفر از معلمان پایه سوم ابتدایی شرکت داشتند. ضمناً این دوره در ناحیه یک آموزش وپرورش و شهرستان های رودان و میناب برگزار خواهد شد.

گفتنی است، دوره آموزشی توانمندسازی و مهارت افزایی معلمان پایه سوم ابتدایی ناحیه دو بندرعباس با حضور فروزان نژاد مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان، حسینی ریاست آموزش پرورش ناحیه دو، معاون پرورشی و جمعی از معلمان در سالن اجتماعات ناحیه دو برگزار شد.