به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری تسنیم از اردبیل  عنوان نمود :  حجت الاسلام عبدالله حسنی صبح امروز در جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: احیای نماز از اهمیت بسیار بالایی در جامعه برخوردار بوده که در آیات و روایات مختلف نیز به این موضوع و اهمیت آن پرداخته شده است.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: دانشگاه که مرکز نشر علوم و تعلیم و تربیت است، وظیفه ما در بحث احیای نماز سنگین بوده و باید از تمامی توان و ظرفیت ها در راستای احیا و ترویج فرهنگ نماز در دانشگاه ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه اگر نخستین فریضه واجب نماز در نظام اسلامی ترک شود، بقیه نیز ترک خواهد شد، تصریح کرد: اگر در جامعه ای نماز احیا شود، ناهنجاری های اجتماعی، بی عدالتی ها و دیگر رذائل اخلاقی و رفتاری کاهش و از بین می رود.

حسنی با بیان اینکه در بخش دانشجویی برگزاری منسجم نماز جماعت در دانشگاه های این استان از اصلی ترین برنامه ها است، افزود: ۷۲ نفر از ائمه جماعت در دانشگاه های استان نماز جماعت را در بخش های مختلف دانشگاه ها اقامه می کنند که ۱۵ نماز جماعت فقط در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل بیان کرد: بهترین برنامه فرهنگی دانشگاه، حل مشکلات مربوط به نماز جماعت است و تلاش و جدیت بر این بوده تا بتوانیم با جلب مشارکت های لازم زمینه برای ترویج فرهنگ نماز را در بین دانشجویان فراهم آوریم.