به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی صاحب نیوز عنوان نمود : احمد فیروزی در گفتگو با سفیر خور از برگزاری اجلاس استانی نماز با موضوع نماز و فضای مجازی در شهرستان خوروبیابانک خبر داد.

دبیر ستاد اقامه نماز خوروبیابانک تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری و جامعه عمل پوشاندن به پیام ایشان به اجلاس سراسری نماز را یکی از اهداف این اجلاس عنوان کرد و افزود: برگزاری این اجلاس گام بزرگی برای استقرار اثربخش نظام جامع برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سطح شهرستان خواهد بود.

وی با اشاره به این که ۱۶۰ فعال در عرصه تبلیغ و ترویج نماز در شهرستان خوروبیابانک مشغول فعالیت هستند، گفت: فعالان عرصه تبلیغ نماز که با نام یاوران نماز از آن ها یاد می شود در این اجلاس مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

فیروزی با بیان اینکه هدف اصلی این اجلاس اطلاع رسانی موضوع نماز و فضای مجازی در شبکه های اجتماعی است، یادآور شد: از رسانه هایی که بهترین عملکرد در حوزه اطلاع رسانی نماز داشته باشند، تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی پخش کلیپ، نماهنگ، اجرای سرود را از برنامه های در نظر گرفته شده برای این اجلاس عنوان کرد و افزود: سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رنجبر، مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان و ائمه جمعه خور و فرخی از دیگر برنامه های این اجلاس است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خوروبیابانک با اشاره به این که برنامه های ابلاغی از ستاد اقامه نماز استان در شهرستان اجرا می شود، خاطرنشان کرد: طرح های سفیران نماز صبح، گفتمان خانواده مطهر، نشست های دانش آموزی و دانشجویی با موضوع نماز و مسابقات سراسری کتاب خوانی از جمله برنامه های فرهنگی ستاد اقامه نماز است.

وی اجرای برنامه های آموزشی را از دیگر مأموریت های ستاد اقامه نماز عنوان کرد و افزود: طرح هایی مانند سلامت معنوی، توانمند سازی و مهارت افزایی معلمان کلاس سوم ابتدایی مدارس دخترانه، تربیت مربی کودکانی قبل از سن تکلیف برای آماده سازی کودک و آموزش نماز برای بهبود و ارتقای سطح کیفیت آموزشی نماز برگزار می شود.

فیروزی توجه به امر نماز را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و افزود: ایجاد حساسیت نسبت به نماز اول وقت به خصوص نماز صبح و به صورت جماعت یک امر مهم است که همه باید برای تحقق آن تلاش کنیم.