به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خانم پورمجیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در کرمان، از برگزاری دوره تکمیلی طرح ملی بیان در شهر کرمان خبر داد و گفت: طرح ملی بیان با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران و ستاد اقامه نماز اجرا می شود .

وی، هدف از برگزاری طرح ملی بیان را ترویج فرهنگ نماز دانست و افزود: هدف از برگزاری این طرح در مرحله اول تربیت مربیان تخصصی نماز برای شرکت در مجالس خانگی و در مرحله دوم پرورش کارشناسان توانا در امر نماز در استان است تا برای ترویج نماز در جامعه قدم مهمی برداشته شود .

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان کرمان افزود: در قالب این طرح ، در استان های کشور دوره های آموزشی مربیان نماز برای طلاب خواهر برگزار می گردد و هزینه های برگزاری این دوره با معاونت امور فرهنگی و تبلیغی مراکز استان است و تامین استاد نیز با ستاد اقامه نماز از قم می باشد.

پورمجیدی در رابطه با چگونگی برگزاری طرح ملی بیان ، اظهار کرد: برگزاری این طرح شامل سه دوره مقدماتی، تکمیلی و غیر حضوری است که طلاب خواهر با شرکت در هر دوره و با کسب نمره قبولی از تحقیق و امتحان پایان هر دوره امکان شرکت در دوره بعدی را کسب می کنند .

وی ادامه داد: برای شرکت در دوره های بالاتر هیچ محدودیتی وجود ندارد و اگر تمامی افراد هم نمره قبولی را کسب کنند، جواز شرکت در دوره بعدی را دارند .

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان کرمان درباره برگزاری این دوره، گفت: دوره مقدماتی این طرح پیش از این با ۹۱ نفر برگزار شد و اکنون در حال برگزاری دوره تکمیلی طرح هستیم و ۷۳ نفر از شرکت کنندگان در دوره قبل امتیاز لازم برای شرکت در دوره تکمیلی را به دست آوردند .

وی در رابطه با دوره تکمیلی، بیان داشت: دوره تکیملی این طرح با شرکت طلاب خواهر سراسر استان، از امروز آغاز شده و تا سه شنبه همین هفته طی چهار روز برگزار می شود و شرکت کنندگان مباحث آثار و احکام نماز را توسط حجت الاسلام رشیدی و نماز و خانواده زا توسط حجت الاسلام هاشمی را فرا می گیرند.