به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ،براساس برنامه ریزی های انجام شده ودر راستای آشنا سازی اقشار مختلف جامعه در جهت اقامه نماز اول وقت وترویج وتوسعه فرهنگ نورانی نماز در بیمارستانها بمنظور آشناسازی کادر پرستاری ودرمانی وبهیاران با احکام وآداب اقامه نماز در شرایط خاص بیماری وفراهم نمودن امکانات واقلام مورد نیاز بیماران برای اقامه نماز طرح سلامت معنوی (آموزش احکام نماز بیماران) با همکاری ومشارکت بیمارستان خلیج فارس بندرعباس آغاز شد.
در مراسم آغاز به کار این دوره آموزشی حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد اقامه نماز را مهمترین وموثرترین دستور فرهنگی ومعنوی خداوند عنوان کرد وی بیان داشت اقامه نماز از بدو تولد با انسان همراه است ودر بیماری وحتی مرگ از انسان رفع تکلیف نمی گردد ،بلکه باعث رشد معنوی ودریافت انرژی بیشتر از سوی خداوند برای بیمار می شود.
مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه با بیان این مطلب که قبولی همه اعمال بستگی به قبولی نماز است اظهار داشت نماز برکات زیادی دارد ،نماز از ویژگی های خاصی برخوردار است وتمام اعمال انسان ها را با نماز می سنجند ،اگر نماز قبول شد به سایر اعمال رسیدگی می کنند. حجه الاسلام والمسلمین فروزان نژاد اولین نشانه متقین را اقامه نماز عنوان نمود. زیرا نماز آرامش دهنده دل وروح وجان آدمی است ومی تواند نقش بسزایی در سلامتی انسان داشته باشد.وی با اشاره به آیات وروایات افزود در بین واجبات نماز تنها عبادتی است که مانند نهر آبی نه تنها هر روز بلکه روزی پنج بار باید در آن خود را شستشو دهی ودر سخت ترین شرایط نیز انسان موظف به انجام آن شده است ،در ادامه این دوره آموزشی مدرس دوره به تدریس دروس پرداخت ،لازم بیادآوری است که در این دوره آموزشی بیش از ۶۰ نفر از بهیاران وپرستاران شرکت داشتند ،ضمنا که قبل از برگزاری آزمون پایان دوره با توزیع دونمونه برگ از مخاطبین ،نظرسنجی بعمل آمده که ۹۵% از شرکت کنندگان برگزاری این دوره ها را برای کادر درمانی موثر ومفید دانستند وخواستار ادامه این دوره ها بودند.

شایان ذکر است این دوره آموزشی سلامت معنوی برای ۶۰ نفر از پرستاران و بهیاران در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس در هفته یازدهم بهمن ماه برگزار شد.