امام جمعه فارسان با تأکید بر لزوم تبیین درست شأن و نقش محوری مسجد در جامعه انقلابی و ولایی، گفت: زنده کردن ظرفیت های مساجد و استیفای حق و بازگرداندن اثرگذاری آن در دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر امری است ضروری و باید بدون فوت وقت صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری در گزارشی خبرگزاری فارس از شهرکرد عنوان نمود: حجت الاسلام محسن ملکپور ظهر امروز (۱۳ بهمن) در خطبه های نمازجمعه فارسان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به بیان وجوه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها پرداخت و اظهار کرد: ماندگاری و در جریان بودن انقلاب اسلامی ناشی از سخن حق انقلاب است.

وی یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی ایران را تناسب و هماهنگی ارزش ها و اهداف آن با فطرت الهی انسان دانست و افزود: این ویژگی که ریشه در ماهیت اسلامی انقلاب دارد، باعث شده ابتدا مردم ایران و مسلمانان جهان و سپس هرجا دل آماده ای برای پذیرش پیام انقلاب اسلامی باشد به آن جذب شود و این امر به جهانی شدن ابعاد انقلاب اسلامی و طرفداری ملت ها در اقصی نقاط جهان از آن منتهی شده است.

انقلاب اسلامی، یک انقلاب همه جانبه

امام جمعه فارسان با اشاره به جهانی بودن شعارها و اهداف انقلاب و حاکمیت ارزش های دینی، اخلاقی و معنوی بر انقلاب ، گفت: مردم در انقلاب اسلامی به دنبال تحولاتی بودند که بر مبنای اسلام صورت گیرد، آن ها باورهای دینی را سرلوحه خواست خود از انقلاب قرار دادند، این خصوصیت اسلامی سبب شد تا انقلاب محدود به قشر روحانی نشود و همه مردم در صحنه های انقلاب حاضر شده و انقلاب را از آن خود و برای خود بدانند.

ملکپور اضافه کرد: مردمی بودن انقلاب اسلامی خصوصیت مهمی است که در واژه جمهوری نظام اسلامی متجلی شده است.

وی با اشاره به همه جانبه بودن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: طبق بیانات مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی با همه انقلاب های دیگر متفاوت است؛ نه یک انقلاب صرفاً معنوی و فرهنگی است، نه یک انقلاب صرفاً اقتصادی است، نه یک انقلاب صرفاً سیاسی است؛ یک انقلاب همه جانبه است.

کم تحرکی در برخی عرصه های مدیریتی باید درمان شود

خطیب نمازجمعه فارسان تشریح کرد: آسیب هایی چون خودباختگی نسبت به بیگانگان و احساس ترس و وحشت در برابر آنان، تکبر نسبت به مردم، اشرافی گری و فساد، حرام خواری و دریافت حقوق های نجومی، کسلی و تنبلی و کم تحرکی در برخی عرصه های مدیریتی وجود دارد که تنها با ارزش های دینی و انقلابی درمان می شود که در رأس آن ترجیح خدمت بر قدرت، مردم گرایی، ساده زیستی و کار جهادی است.

ملکپور با بیان اینکه جمهوری اسلامی به عنوان نظام سیاسی مبتنی بر دین، به لحاظ آرمانی مستلزم حرکت انقلابی و رشد و پیشرفت است، افزود: با تمرکز بر عامل اصلی، جمهوری اسلامی همواره می تواند ظرفیت الگو بودن برای جوامع تشنه عدالت و معنویت و امنیت را در درون خود حفظ و تقویت کند.

وی ادامه داد: آن عامل مهم و اصلی مسجد است، جرقه های اولیه جمهوری اسلامی از مساجد زده شد و در سال های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی هم از ناحیه مساجد مورد پشتیبانی و حمایت و هدایت قرار گرفت، انقلاب اسلامی ریشه در مسجد دارد و مسجد نیز کانون مولِّد اندیشه و تربیت اسلامی و انقلابی و پایگاه شناسایی و بسیج ظرفیت ها و استعدادهای متنوع است.

امام جمعه فارسان با تأکید بر لزوم تبیین درست شأن و منزلت و نقش محوری مسجد در جامعه انقلابی و ولایی، خاطرنشان کرد: زنده کردن ظرفیت های مساجد و استیفای حق و بازگرداندن اثرگذاری آن در دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر امری است ضروری و باید بدون فوت وقت صورت پذیرد.

ملکپور با اشاره به اوضاع منطقه و اقدامات اخیر استکبار جهانی در منتقل کردن داعش و نیروهای تکفیری ضد اسلامی به افغانستان، افزود: افغانستان به واسطه همسایگی با ایران و حضور در منطقه ای که دسترسی به آسیای میانه دارد و خصوصا به واسطه نزدیک بودن به چین و روسیه، برای آمریکا یک منطقه مهم است.

ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی، هدف استکبار جهانی از جنگ های نیابتی

وی اضافه کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند هدف آمریکا از انتقال تروریست های داعش به افغانستان، موجه کردن ادامه حضور خود در منطقه و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است.

خطیب نمازجمعه فارسان با بیان اینکه مشغول سازی جهان اسلام و ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی از جمله اهدافی است که استکبار جهانی در جریان جنگ های نیابتی و ایجاد فتنه داعش دنبال می کند، گفت: وظیفه ما در این شرایط شکوه بخشیدن به راهپیمایی ۲۲ بهمن است که به ملت های مظلوم دنیا امید می بخشد و باعث انفعال و انزوای قدرت های زورگو می شود.