به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) در پاسخ به این سؤال که بسیاری از مبلغان نماز از کمبود و حتی نبود نرم افزار، شعر، بازی و … برای ترویج نماز ویژه کودکان و نوجوانان انتقاد می کنند، آیا اقدامی در این زمینه در حال انجام دارید؟ گفت: کانالی در تلگرام به عنوان کانال نیک داریم که محتواهایی در این زمینه تولید و در این کانال بارگذاری شده است.

محتوا و امکانات در اختیار ایده پردازان نمازی می گذاریم

وی با تأکید بر اینکه در این زمینه در ابتدای راه هستیم، گفت: زمان می برد تا به نقطه مطلوب برسیم اما هر شاعر، طراح بازی، تولید کننده نرم افزار و هر اید ه پردازی در زمینه نماز می تواند به ستاد اقامه نماز خود را معرفی کند و ما می توانیم محتوا و امکانات در اختیار ایده پردازان قرار دهیم.

مظفر با اعلام این مطلب که کار ایده پردازان در زمینه نماز به مردم معرفی و در اجلاس های نماز از ایده ها و کارهای برتر تجلیل می شود، گفت: البته همه در قبال نماز وظیفه داریم و باید وظیفه خود را در خصوص نماز انجام دهیم.

طرح نیک برای مدیران پیش دبستانی آغاز می شود

وی با اشاره به اینکه سه سال است که طرح نیک(نماز یاوران کوچک) ویژه آموزش مدیران و مربیان مهدهای کودک برای تشویق کودکان به نماز برگزار می شود، گفت: تقریباً مدیران و مربیان مهدهای کودک سراسر کشور این آموزش ها را دیده اند و از سال آینده این آموزش ها ویژه مدیران پیش دبستانی ها و مدیران آموزش و پرورش انجام می شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در پاسخ به این سؤال که پس از سه سال تجربه مهم ترین آسیب دعوت به نماز کودکان چیست؟ گفت: عدم شناخت کافی مدیران و مربیان در خصوص نحوه آموزش بچه ها و دعوت بچه ها به نماز مهم ترین آسیب بوده است. ما انتظار نداریم بچه های مهد کودک نماز بخوانند بلکه انتظار داریم با رفتار مربی، شعر، قصه و بازی نسبت به نماز علاقه مند شوند و مفاهیم را درک کنند.

وی ادامه داد: تلاش شد مشکل عدم آشنایی با شیوه دعوت به نماز برطرف شود و کتاب کار و محتواهایی هم تولید و در اختیار مربیان قرار گرفت. سایر آسیب ها هر چه که باشد یا مصادیق منکرات است و یا مصادیق شهوات است که درمان آن نماز است. ما انتظار داریم هر مدیری که می خواهد مجوز تأسیس مهدکودک را بگیرد، قبل از دریافت مجوز دوره های ترویج نماز را بگذراند و این دوره ها جزو دوره های مصوب سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش قرار گیرد و در طرح های بازآموزشی مدیران کنونی نیز گنجانده شود.