سی و ششمین دوره از مسابقات قرآن و عترت و نماز ویژه دانش آموزان در دو بخش شفاهی و کتبی و با حضور ۳۲۰ نفر از دانش آموزان دختر و ۳۱۵ نفر از دانش آموزان پسر در دارالقرآن شهر زاویه آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی در گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان زرندیه عنوان کرد : مسابقات قرآن و عترت و نماز در دو بخش شفاهی و کتبی آغاز گردید که بخش کتبی شامل مواردی نظیر احکام، تفسیر و مفاهیم، نهج البلاغه ، انشای نماز ، صحیفه سجادیه و بخش شفاهی شامل اذان و اقامه ، مداحی ، حفظ و ترتیل است.

محمدعلی یوسفی ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان زرندیه، ترویج سبک زندگی قرآنی را مهم ترین هدف مسابقات قرآن و عترت عنوان کرد و افزود : برگزاری این مسابقات معنوی اتفاق مبارکی است که می تواند موجب به کارگیری تعالیم قرآنی در زندگی نسل جوان و پویا شده و سیر جامعه را در مسیر تحول اخلاقی قرار دهد.

وی تصریح کرد: مسابقات قرآن به عنوان یک رقابت مقدس، وسیله ای برای نزدیک شدن بیشتر به حقیقت و روح قرآن کریم است، و فراگرفتن معارف قرآنی زمینه ای برای رسیدن به سلامت، امنیت و عزت و سامان یافتن زندگی مسلمانان در سایه تعالیم قرآن و عترت است.