به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – حجه الاسلام والمسلمین مطهری مدرس مرکز تخصصی و پورسردار کارشناس ارزیابی عملکرد ستاد اقامه نماز کشور از زندان مرکزی و مجتمع حرفه آموزی بازدید کردند.
در این بازدیدها به صورت دسته جمعی با زندانیان دیداری چهره به چهره صورت گرفت و فعالیت های ستاد اقامه نماز زندان های استان بررسی شد، لازم به ذکر است اداره کل زندان های استان ایلام برای پنجمین سال متوالی در آذرماه سالجاری موفق به کسب عنوان برتر و ویژه در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز شد.
حجه الاسلام والمسلمین مطهری خاطر نشان کرد: تریبت زمینه ساز شکوفایی و تقویت رفتارها و اخلاق و آداب صحیح برای زندگی بهتر بوده و نماز هر فرد تابع میزان معرفت و شناخت اوست، لیکن از آنجایی که معرفت و ایمان افراد با یکدیگر فرق دارد، نمازهای آنها و آثار آن نمازها نیز مختلف است. درهرحال هیچ نمازی بدون اثر نبوده و انسان با ایمان باید بکوشد و با تمرین و تصمیم و اراده قوی به نماز خود عمق و شور و حال بخشیده و نشاط خود را در حال نماز بیشتر کند.
ایشان بیان داشت: نماز باعث بخشش گناهان است، یک مددجو که مرتکب جرمی گردیده احساس گناه داشته و با نماز می تواند گناهان خود را بزداید و مورد عفو و بخشش قرار گیرد. به نحوی که امام صادق علیه السلام می فرماید: کسی که دو رکعت نماز بخواند و بداند که در نماز چه می گوید و بعد از اتمام هر نماز گناهی بین او و خداوند باد خداوند او را می بخشد.