دوره آموزشی توسعه و تعمیق فرهنگ نماز با حضور ۴۰ نفر از آموزگاران دوره ابتدایی در محل سالن جلسات اداره آموزش و پرورش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی در گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان زرندیه عنوان نمود : دوره آموزشی توسعه و تعمیق فرهنگ نماز با حضور ۴۰ نفر از آموزگاران مدارس دوره ابتدایی شهرستان برگزار گردید.
محمدعلی یوسفی ، مدیر آموزش و پرورش هدف از برگزاری این دوره آموزشی را توسعه و تعمیق فرهنگ نماز، تربیت، اصلاح و راه های جذب دانش آموزان به نماز عنوان کرد.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت نماز در دین اسلام، تلاش معلمان را در غنی سازی فرهنگ اقامه نماز بسیار مهم و با ارزش خواند و افزود : توسعه، تعمیق و نهادینه سازی اقامه نماز جماعت از اولویت های اصلی آموزش و پرورش است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان زرندیه تصریح کرد : از آنجا که در جامعه ما علم آموزی و دین داری دو مولفه به هم پیوسته و تفکیک ناپذیرند، اهمیت توجه به معنویت در کنار امور آموزشی ضروری است و نماز مهم ترین نماد معنویت و دین داری امت اسلامی است و شایسته است به نقش آن در نوسازی معنوی جامعه و خصوصاً مدارس توجه شایانی گردد و امر اقامه نماز در مدارس با انسجام بیشتری انجام پذیرد.