به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز نشست هم افزایی و توسعه همکاری های مشترک ستاد اقامه نماز با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور دکتر محمود مظفر و خانم دکتر معصومه ابتکار ، عصر روز گذشته برگزار شد. در این جلسه طرفین به طرح دیدگاه ها ، ظرفیت ها و گزارشی از اقدامات و عملکرد دستگاه متبوع پرداختند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با اشاره به  اهمیت و جایگاه خانواده و نقش ویژه و الگویی مادران در تربیت دینی فرزندان ، ضمن برشمردن ویژگی ها و نیازهای امروز نسل نو ، بر ضرورت توجه جدی تر به آموزش و توانمند سازی بانوان در شیوه های دعوت فرزندان به نماز و آگاهی بخشی به آنان در پاسخ به نیازهای معنوی فرزندان تأکید کرد و اعلام نمود ستاد آماده همکاری های مؤثر و فراگیر در این موضوع است .

در ادامه خانم دکتر ابتکار به نقش باور های دینی و ریشه های معنوی در پیروز شدن انقلاب اسلامی اشاره نمود و افزود : نسل امروزقیود دینی دارد اما در عین حال ویژگی ها و ظرافت های خود را هم داراست . تبیین شناخت درست از نماز و آثار و برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی از وظایفی است که متولیان فرهنگی ، سخنوران و عالمان دینی باید به آن بپردازند . البته مادران هم در این زمینه نقش بسیار مهمی دارند . وی ضمن اشاره به  برخی طرح های در حال اجرا در کشور نظیر خانواده شکوفا ، گفت و گوی خانواده و گفت و گوی بین نسلی ، گفتمان سازی نماز و شیوه های ترویج نماز  را موضوع  مناسبی برای همکاری های مشترک خواند .

در ادامه  با موافقت طرفین مقرر شد محورهای همکاری در قالب برنامه های فرهنگی و آموزشی سال ۱۳۹۷ در قالب تفاهم نامه تنظیم و اجرایی شود .