دوره آموزشی معلمان ابتدائی ناحیه ۲ اردبیل با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و حجت الاسلام والمسلمین قائمی امروز صبح در مدرسه سقائی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل , عبدی مدیر ستاد این استان هدف از این دوره را توانمندسازی و مهارت افزایی معلمان سوم ابتدائی در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ نماز دانست و گفت: در متون دینی ما نماز جایگاه ویژه ای دارد و بهترین وسیله برای نزدیکی به خداست و امیدواریم معلمان از این دوره ها استفاده کافی ببرند و جهت ترویج و توسعه نماز در مدارس و دعوت به نماز در بین دانش آموزان به کار گیرند.

ایشان در ادامه به نقش بی بدیل معلمان در ترویج نماز اشاره کرد و گفت :کار معلم با آدم هاست و در واقع آدم تربیت می کند و از این بابت است که امام خمینی (ره) فرمودند : معلمی شغل انبیاست زیرا که معلم همانند پیامبران هم کار تربیت و هم کار دعوت را به عهده دارند و لازم است در تحقق این عنوان خود را برای مقابه با تمام خطرات آماده کرده و در مقابله با شبهات و تبلیغات دشمن در همه میادین از جمله در فضای مجازی مهیا کنند .

در ادامه این دوره حجت الاسلام والمسلمین قائمی استاد اعزامی از مرکز تخصصی نماز قم در خصوص جایگاه و اهمیت نماز مطالبی و همچنین شیوه های دعوت به نماز , پرورش حس مذهبی در کودکان و نوجوانان واجابت دعا مطالبی را ارائه دادند .