مراسم تقدیر از فعالان اقامه نماز اداره کل بیمه سلامت خراسان شمالی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، مراسم تقدیر از فعالان توسعه و ترویج فرهنگ نوران نماز در اداره کل بیمه سلامت استان با حضور مدیر کل بیمه سلامت استان و مدیر ستاد اقامه نماز و کارمندان بیمه سلامت برگزار شد.

دکتر محسن رعنایی٬ مدیرکل بیمه سلامت استان در این نشست با تقدیر از زحمات امام جماعت محترم مجموعه اظهار داشت: حضور همه همکاران در نماز جماعت اداره کل قابل تقدیر و تجلیل است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این نشست اظهار داشت: ایجاد آگاهی در مورد فلسفه نماز بسیار مهم است چون آگاهی های جانبی جوانان بیشتر شده است و نیاز است که آگاهی در این مورد نیز در جوانان بوجود آید.

حجت الاسلام احمدی فرد در ادامه به طرح سوال چرا نماز می خوانیم پرداخت و به چهار مورد از آثار نماز اشاره کرد و گفت: شکر و سپاس گذاری از نعمت های بی شمار خداوند یکی از مهم ترین آثار نماز است. با توجه به آیات قران در برابر نعمت های بسیاری که خداوند به ما داده است شکر و سپاس گذاری ضروری است و یکی از راههای شکرخداوند٬ نماز است.

وی افزود: رشد و خودسازی یکی دیگر از آثار نماز است. با توجه با آیات قران و با توجه به اینکه هرلحظه انسان در معرض گناه قرار دارد، نماز یک عامل بازدارنده در مقابل گناه است.نماز هم نقش بازدارندگی دارد هم درمان است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: نماز مایه انس و آرامش انسان است. ما انسان ها در این دنیای پرتلاطم برای آرامش داشتن باید به یاد خدا باشیم و نماز یکی از مهم ترین راههای بدست آوردن آرامش است. همچنین نماز موجب قرب الهیمی شود.

وی با اشاره به آیه ۳۰ سوره احزاب بیان کرد: یکی از راههای تقرب به خداوند نماز است که این تقرب در حالت سجده جلوه ای ویژه دارد.

در انتهای جلسه از فعالان نمازی این مجموعه قدردانی شد