اجلاسیه استانی نماز با هدف بسترسازی و جریان سازی برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سطح استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان ،در این اجلاس که حضرت آیت ا… شاهچراغی ،امام جمعه و نماینده ولی فقیه در سمنان ، مدیران کل، ائمه جماعت محترم و نیز دبیران شورای اقامه نماز ادارات کل استان سمنان حضور داشتند از دستگاههای برتر در بخش های ویژه و برتر تجلیل شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان نیز گفت: در قریب ۷۰ دستگاه اجرایی استان سمنان نماز خانه های استاندارد وجود دارد و ۲۴۵ اداره نیز امام جماعت دارند.
حجت الاسلام محمدرضا شمس الدین افزود: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته سمنان از استانهای پیشتاز در امر توسعه و ترویج نماز در جامعه است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان در این مراسم نماز را بهترین راه حل و راهکار مقابله با مشکلات اجتماعی و اخلاقی در جامعه دانست و گفت: متولیان امر نماز باید تلاش کنند جامعه را در مسیر رشد و تعالی قرار دهند زیرا بهترین راه برای جلوگیری از منکرات در جامعه نماز است.
سعید ناجی، نقش علما و روحانیون را در تبیین ارزشهای معنوی بسیار اساسی و مهم خواند و اظهار داشت: اساتید و معلمان استان و کشور باید تلاش کنند تا جامعه در مسیر تعالی و رشد قرار گیرد.
وی سرشت انسان را الهی دانست و تاکید کرد: اگر همت و تلاش نکنیم هیچ تضمینی برای سعادت انسان وجود ندارد و نماز بهترین راه و مسیر برای جلوگیری از فحشا و منکرات در جامعه است.
ناجی با بیان اینکه ایران اسلامی طلایه دار حکومت دینی است گفت: باید به مسئولیت جهانی خود در این خصوص توجه کنیم.
معاون استاندار سمنان با تاکید بر اینکه انسان متعالی در جامعه رشد یافته پدید می آید تصریح کرد: با هدایت ها و راهنمایی های بزرگان و تقویت نماز و بهره گیری از تاثیرات نماز جامعه را باید از بدی و زشتی ها باز داریم و آن را رشد دهیم.
در این مراسم ۲۸ دستگاه به عنوان دستگاههای برتر به صورت ویژه تجلیل شد و ۳۳ دستگاه نیز که نقش خوبی در تحقق برنامه ها و اهداف توسعه نماز داشته اند تجلیل شد.