به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، در اجلاس استانی نماز که پیش از ظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان سمنان، فرماندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان، دبیران شوراهای اقامه نماز و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در اداره کل کتابخانه های عمومی سمنان برگزار شد، فعالان و خادمان نماز دستگاه های اجرایی استان سمنان با حضور مسؤولان تجلیل شدند.

بر اساس معیارها و شاخص هایی که برای ارزیابی ۷۲ دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها در سال ۹۵ در این امور وجود داشت، ازجمله فضاهای نمازخانه، برنامه های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و تبلیغی دستگاه هایی که موفق به کسب ۹۰ تا ۱۰۰ امتیاز شدند، ۲۸ دستگاه بودند که تقدیرنامه ویژه دریافت کردند.

دستگاه هایی که از ۷۰ تا ۸۹ امتیاز داشتند، ۳۳ دستگاه بودند که تقدیرنامه دریافت کردند و بین ۵۰ تا ۶۹ امتیاز چهار دستگاه بودند که تقدیرنامه قابل قبول دریافت کردند و به هفت دستگاه هم که امتیاز کمتر از ۵۰ داشتند و یا فعالیتی نداشتند، تذکر داده شد.

بر اساس نظر هیأت داوران نظارت ارزیابی ستاد اقامه نماز استان سمنان، بین دانشگاه ها نیز افراد با عناوین بیمارستان نمونه نمازی، پزشک نمونه نمازی، استاد نمونه نمازی و امام جماعت موفق نمازی مورد تجلیل قرار گرفتند.