به گزارش خبرنگار خبر گزاری شبستان از رشت، آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان امروز (۲۰ اسفند) در نشست ستاد اقامه نماز گیلان اظهار کرد: نماز مهمترین تکیه گاه برای ترک از گناه است و پیام های ارزشمندی در خود نهفته دارد.

وی با بیان اینکه پیام عبادت و نیایش در دیگر فرقه ها اینگونه نیست اذعان کرد: در اذان شتاب مومن به سوی بهترین اعمال سفارش شده است، در نماز یک دوره معارف نهفته شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: اخلاق نیک، دوری از غرور و تهمت، تواضع و فروتنی، ایثار و فداکاری و دوری از گناه از فضایل نماز در مومن شمرده می شود.

وی تاکید کرد: زمانی که انسان در نماز به عالم ربانی اقتدا کرده و در کنار انسان های والا قرار می گیرد، عطر گل پیدا می کند.

وی به اهمیت ویژه و شگرف سوره حمد اشاره کرد و افزود: سوره حمد خلاصه قرآن است، توحید، معاد، تعلیم اخلاق و بندگی و تاریخ گذشتگان در آن لحاظ شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: آنچه را که یک مومن و انسان نیاز دارد در این سوره نهفته است.

وی با تاکید بر اینکه سفره پروردگار برای همه بنده هایش باز است اذعان کرد: توجه به معبود انسان را هیچ گاه محتاج نخواهد کرد و اگر دری بر روی مومنی بسته شود مطمنا به امر الهی درهای دیگر بر رویش باز خواهد شد.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه پروردگار اقیانوس بیکران رحمت است تصریح کرد: با یاد خدا امید و حیات در جامعه زنده خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: حضور مردم در اقامه نماز جماعت، وحدت کلمه را در جامعه حفظ خواهد کرد و دشمنان هرگز نخواهند توانست بر چنین جامعه ای نفوذ کنند.

وی با تاکید بر ترویج اخلاق نیک در جامعه اظهار کرد: نمازی واقعی است که اخلاق نیک، صبر و استقامت درآن جامعه حاکم شود.