به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در این مراسم با اشاره به اهمیت اقامه نماز گفت : نماز انسان را از ذلت و گمراهی نجات داده و به سوی سعادت رهنمون می کند.
آیت الله قربانی با بیان اینکه دشمنان تلاش می کنند تا جوانان را از مسیر دین دور کنند افزود : اگر از ترویج فرهنگ نماز غافل شویم جامعه به سمت مقاصد دشمن پیش خواهد رفت.
وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن گیلان و ضرورت آماده سازی مساجد و نمازخانه های بین راهی گفت : در نوروز باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که مسافران بتوانند در نماز جماعت شرکت کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت از مسئولان اقامه نماز خواست در خصوص ترویج فرهنگ برپایی نماز اول وقت و جماعت بیشتر تلاش کنند.
حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی مسئول ستاد اقامه نماز گیلان هم از عملکرد دستگاه های اجرایی استان در ترویج فرهنگ نماز گزارش داد و گفت : هم اکنون در همه ادارات استان نماز جماعت اقامه می شود.
علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان هم گفت : تشویق دستگاه های فعال در ترویج فرهنگ نماز جماعت و اول وقت در اولویت است و به دستگاه هایی هم در این زمینه کوتاهی کنند تذکر داده خواهد شد.
احمد سیاووش پور رییس کل دادگستری گیلان هم گفت : خشونت و بد اخلاقی ۲ معضل اصلی جامعه است که باید با اشاعه فرهنگ دینی برای حل آن بیشتر همت کرد.