به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد اقامه نماز جمعه استان ضمن تبریک ایام ولادت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت:مسئله نماز جمعه در فرمولی خاص تعبیه و تشریح شده است.

وی با اشاره به اینکه تردیدی وجود ندارد که دین خدا برای هدایت تمام نوع بشر بوده ولی فرمول آن دارای اهمیت است، تصریح کرد:بر اساس حدیثی از پیامبر اسلام(ص) ایشان دلیل مبعوث شدن خود را آگاه کردن مردم دانسته اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: اگر جامعه بشری بخواهد به طور واقعی هدایت گردد و یک تحول ایمانی خاص صورت گیرد این حرکت باید از آگاهی جامعه آغاز شود اما آگاهی که بر محور الله باشد.

عبادی افزود: بنابراین جایگاه این نوع آگاهی مسجد بوده و باید آگاهی های لازم در مساجد بر محور الله به مردم داده شود.

وی اضافه کرد: مساجد جامعه به نسبت جمعیتی که در آن حضور می یابند و مطالبی که در آن ها مطرح می شود در سطوح مختلفی قرار دارند و بر اساس این جایگاه مسائل را تشریح می سازند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به اهمیت مسائلی که نمازهای جمعه بیان می شود دو خطبه جایگزین دو رکعت نماز می شود.

عبادی با بیان اینکه همه مردم در مکه جمع می شوند و اگر در این مکان مقدس تولیت آن را اولیا و متقین عهده دار بودند اطلاع رسانی در حد بین المللی صورت می گرفت، گفت: اگر این اتفاق می افتاد باید آگاهی های لازم به دست می آمد و برای مصالح مسلمین جهان در این مکان مقدس تصمیم گیری می شد و در این صورت در فرهنگ دین دستاوردهای زیادی تبادل می گشت که متأسفانه این گونه نیست.

وی با اشاره به اینکه نماز همه فحشا و منکرات و تمام کارهای زشت را کنار می گذارد و زمینه را برای تربیت نوع بشر در جهان فراهم می سازد، تصریح کرد:اما با حوادثی که در طول تاریخ ایجاد شده و اداره حج به دست شرورترین انسان ها افتاده آسیب به قلب اسلام اینگونه وارد شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران کارهایی آغاز شده که شریان حیاتی جان انسان است اما متأسفانه با گسترش فضای مجازی و سیستم های تبلیغاتی مشاهده می شود از هنر اسلام چیزی در سر جایش باقی نمانده است.

عبادی گفت: آنچه خداوند تشریح نموده اگر یک درصد آن باقی مانده همین میزان پاسخگوی تمام هجمه های موجود است.

وی با بیان اینکه نماز خواندن با اقامه نماز مسئله اش متفاوت است، اضافه کرد: باید ستون نماز ایستاده نگه داشته شود.

نماینده ولی فقیه خطاب به اعضای ستاد اقامه نماز جمعه استان گفت: فعالیت در این جایگاه بسیار ارزشمند بوده و از دایره یک محیط کوچک خارج است و باید به کارتان ایمان داشته باشید.

عبادی با اشاره به مشکلات موجود، در جامعه افزود: امروز عرصه بر همه تنگ و زندگی برای همه تلخ شده و یک برده داری طبقاتی ایجاد شده و با فریبکاری مردم را سرگرم ساخته اند.