به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ،حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد در جلسه هفتگی و داخلی ستاد افزود: بسیاری از ظرفیتها در جامعه هستند که اگر درست توجیه شوند به خدمت تبیلغ نماز در می آیند و این هنر متولیان و دلسوزان امر نماز را طلب می کند که اقشار جامعه را چگونه و با چه روشی به این مهم گرایش دهند.

مشاور استاندار هرمزگان بیان داشت شناسایی ظرفیت ها، توجیه، آموزش و نهایتا بکارگیری و بهره مندی از استعدادها و ظرفیت ها نقش و رسالت الهی است که ستاد اقامه نماز در بحث و موضوع یاوران نماز آنرا دنبال میکند. وی با تاکید بر این که در میان این ظرفیت ها و شاید یکی از مهمترین ظرفیت های مردمی معتکفان هستند که هم خودجوش و علاقه مند به موضوعات معنوی و دینی هستند که میتوانند در عرصه ترویج نماز به عنوان یاوران نماز از پایین ترین سطح اجتماع مساجد ،محلات یا دستگاه ها فعالیت های خود را آغاز کنند و اتفاق بزرگ و موثری را در مسیر ترویج و اشاعه فرهنگ ایجاد نمایند.

بر همین اساس ستاد اقامه نماز در ایام اعتکاف نسبت به شناسایی این افزاد تاثیر گذار اقدام و نسبت به تشکیل هسته های یاوران نماز در مساجد و پایگاه ها آغاز بکار کرد و ان شاالله به حول و قوه الهی به منظور توانمندسازی و سازماندهی آنها برنامه ریزی نموده و دوره های آموزشی و توجیهی رل برای یاوران جدیدی که به عضویت در آمده برگزار خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد اظهار امیدواری کرد که اجرای این طرح در مساجد و محلات و دستگاه ها موجب برداشتن گامهای موثری در فریضه ترویج فرهنگ نماز باشدو انشاالله به نتایج خوبی برسد.