به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، یونس رنجکش، فرماندار آستارا در جلسه شورای اقامه نماز آستارا که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد بر طراحی نمازخانه های ادارات و سازمان ها و مراکز بین راهی تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا صفوف نمازهای جماعات بیشتر شود، افزود: مردم از ما به عنوان یک مدیر جامعه دینی انتظار دارند فرهنگ نماز و چگونگی ترویج آن را به شکل مناسب اجرایی کنیم.

فرماندار بندر آستارا به حاضرین در نشست ستاد اقامه نماز این شهرستان توصیه کرد هم به وقت نماز در ادارات بپردازیم و هم اینکه رعایت حقوق مردم را داشته باشیم.

رنجکش با بیان اینکه بندر آستارا شهرستانی گردشگر پذیر است و افراد مختلفی به آن ورود می کنند، اظهارکرد: با ایجاد و تاسیس مراکز خدماتی مناسب همچون نمازخانه ها به گردشگران خدمات بهتری ارائه دهیم.

وی ادامه داد: استاندار گیلان برای این منظور دستور ایجاد مراکز خدماتی کوچک در فاصله های ۱۰ کیلومتری در مسیرهای راه ارتباطی را صادر و در این زمینه فضاهای نیز تخصیص شده اند که سرمایه گذاران می توانند سرمایه گذاری کنند.

رنجکش گفت: مسئولان ذیربط با ستاد اقامه نماز و دهیاران و اماکن مذهبی و مساجد باید طوری برنامه ریزی کنند که درهای مساجد، حسینیه ها و نمازخانه ها به روی مسافران و گردشگران باز باشند.

مدیران برای اقامه نماز به مساجد بروند

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا، امام جمعه بندر آستارا نیز در این نشست، اظهارکرد: خداوند در قرآن می فرمایند اولین وظیفه کسانی که به آنها قدرت داده ایم این است که نماز را اقامه و زمینه نماز خواندن دیگران را نیز فراهم کنند.

وی افزود: وقت نماز در ادارات ۲۵ دقیقه است و اگر کارمندی این زمان را برای استراحت در نظر بگیرد حقوقی که می گیرد بر روی حرام است.

امام جمعه بندر آستارا تصریح کرد: خوشبختانه به واسطه وجود حوزه علمیه در شهرستان آستارا با کمبود روحانی برای پیش نمازی در دستگاه های اجرایی مواجه نیستیم.

حجت الاسلام حافظ نیا خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: شب ها برای اقامه نماز به مساجد بروید چرا که شما مدیران نظام اسلامی هستید و مردم از شما انتظار دارند .