به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، سید موسی بلادیان، مسئول ستاد اقامه نماز استان خوزستان، امروز (۲۲ فروردین) در این گردهمایی، بر حضور مدیران دستگاه های اجرایی در صف اول نماز جماعت ادارات تاکید کرد و گفت: امسال کارنامه نماز استان باید درخشان تر از سال گذشته باشد.

وی تصریح کرد: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب است و از آنجا که انقلاب اسلامی از مساجد آغاز شد باید تلاش کنیم که حضور نمازگزاران در صف های نماز جماعت به ویژه در ادارات و دستگاه های اجرایی استان هر چه گسترده تر شود.

وی به ابلاغ شیوه نامه هایی در رابطه با ارزیابی عملکرد ادارات استان اشاره کرد و افزود: هدف اصلی این کار در مجموع توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در ادارات است البته خوشبختانه وضعیت برپایی نماز جماعت در ادارات استان و شرکت مدیران و کارکنان در این فریضه الهی بسیار خوب است.

بلادیان، با اشاره به اینکه تقویم اجرایی برای اجرای این شیوه نامه از اسفند ۹۶ تا نیمه دوم تیر ۹۷ است، خاطر نشان کرد: برای این منظور سه کمیته ارزیابی، کارشناسی و داوری تشکیل شده که اعضای آن با حضور در ادارات عملکرد نماز دستگاه های استان را بررسی می کنند.

محمد جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، هم اظهار کرد: مساله نماز و اقامه نماز در ادارات یک مساله بسیار مهم است و خوشبختانه ادارات ما خوب حمایت و پشتیبانی می کنند و این جلسه برای انسجام بخشی به فعالیت های دبیران ستاد است که با حضور دبیر ستاد اقامه نماز و همه ادارات و ارگان های استان برگزار شد.

وی ابرای امیدواری کرد مصوباتی که در این گردهمایی به تصویب می رسد، ارجایی شود و با بیان اینکه در حال حاضر مدیران دستگاه های اجرایی به حضور در نماز جماعت ادارات اهتمام می ورزند و بر این امر تاکید دارند، ابراز کرد: ما به وسیله نماز با خدا ارتباط برقرار می کنیم و در این زمینه نیاز است ایمان و تقوای خود را بالا ببریم.