به گزارش ایثار ، مراسم تجلیل از خادمین نماز در بنیاد کرمانشاه صبح پنج شنبه ۲۳ فروردین ماه ۹۷ با حضور کارکنان بنیاد شهرستان کرمانشاه و ستاد استان در نمازخانه بنیاد برگزار شد.
در این مراسم معنوی که حجت الاسلام مولوی رییس ستاد اقامه نماز استان نیز حضور داشت، حجت الاسلام هادی عسگری با تسلیت سالروز شهادت هفتمین امام همام امام موسی کاظم(ع) ابراز امیدواری کرد با پیروی از دستورات این اولیاء الهی راه کمال و سعادت را در زندگی در پیش بگیریم.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به فرازی از سخنان گهربار امام موسی کاظم(ع)، زندگی انسان را خلاصه شده کلمه خودشناسی، خداشناسی، وظیفه شناسی و آسیب شناسی در زندگی برشمرد.
حجت الاسلام عسگری افزود: خوشا به حال کسانی که در زندگی به این چهار وظیفه خود عمل کرده و با خیالی آسوده و امیدوار رهسپار جهان آخرت می شوند.
وی در ادامه به اقامه نماز به عنوان یک فریضه الهی اشاره کرد و افزود: انسان موجود بسیار ضعیفی است که در پی کمال مطلوب است و اگر پی به رابطه خود با خدا ببرد به خوبی می تواند به گران بهاترین توشه آخرت که نماز است دست پیدا کرده و به وسیله آن به بالاترین درجات انسانی راه پیدا کند چرا که عمل انسان زمانی پذیرفته می شود که نماز او مورد قبول خداوند متعال قرار گیرد.
وی با عنوان این مطلب که شهدا با خدا معامله کردند، اظهار داشت: انسان در زندگی نباید خود را ارزان بفروشد و شهدا در این تجارت به خوبی عمل کردند و در معامله سودمندی وارد شدند که خریدار آن خداوند متعال است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه در پایان به جایگاه بنیاد و کارکنان این نهاد مقدس اشاره کرد و افزود: این جایگاه منتسب به شهدا است و ما نه تنها خدمتگزار این عزیزان و خانواده های آنان هستیم بلکه باید در راستای ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت هم گام برداریم و این توفیقی بسیار بزرگ و ارزشمند است که خدای متعال به ما خادمین شهدا عنایت کرده است.