به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، رضا قیاسی پیش از ظهر امروز در گردهمایی کارشناسان برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان های سراسر کشور با اهمیت به ارتقای فرهنگ نماز، اظهار کرد: فرصتی پیش آمده تا با حضور کارشناسان مختلف به شور و مشورت در باب نماز بپردازیم.

وی با تاکید به فراهم کردن زمینه توجه بیشتر به امر نماز بیان کرد: اینکه دولت چقدر می تواند به موفقیت بیافزاید مهم بوده و نماز به عنوان عنصر بسیار قوی برای بهتر شدن است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت تدبیر و امید از ابتدا برنامه خود را بر آن بنا نهاد و تفاهمنامه هایی در این زمینه شکل گرفته است،افزود:
آقای رضایی مشاور رئیس جمهور وقتی به همدان آمد بیان کرد که اینجا نوزدهمین استانی است که می روم اما اولین استانی بوده که از آن رضایت دارم.

وی با اشاره به اینکه دو ماه پیش از استانداری همدان به عنوان یکی از سه استانداری برتر اقامه نماز تقدیر شد، بیان کرد: باید از فرصت ها استفاده کرد و در راستای حفظ رکن رکین دین کوشید.

قیاسی با تاکید به اینکه همت خود را روی حمایت از هر برنامه نمازی قرار داده ایم، افزود: کمک کنیم بیش از پیش به تعداد افراد نمازی در ادارات، مساجد و … افزوده شود.

وی با بیان اینکه همدان ظرفیت فراوانی دارد، افزود: استان همدان از قبل به دارالمومنین معروف بود که با سفر مقام معظم رهبری به عنوان دارالمجاهدین نیز مزین شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با اشاره به اینکه همدان اولین شهر جهان یا جزو سه شهر اول جهان است، خاطرنشان کرد: این استان ۵۰۰ سال پایتخت ایران بود و بیش از یک هزار و ۷۰۰ جاذبه گردشگری بی نظیر دارد.

وی به جمعیت یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفری همدان اشاره کرد و افزود: ۹ استان کمتر از سه ساعت با همدان فاصله دارند که ظرفیت قابل توجهی است.

قیاسی با بیان اینکه اینجا محل زندگی و زادگاه مفاخر بزرگی بوده است، خاطرنشان کرد: این استان در انقلاب اسلامی با حضور عالم گرانقدر شهید مدنی نقش تعیین کننده و بسزایی داشت.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی به ظرفیت های فراوانی از همدان می توان اشاره کرد، افزود: ۳.۷ درصد ارزش افزوده محصولات کشاورزی کشور متعلق به این استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان به وجود دانشگاه های برتر با ۲ هزار و ۳۰۰ نفر اعضای هیات علمی در همدان اشاره کرد و گفت: محور دیگر توسعه این استان در حوزه گردشگری است.

وی از میزبانی همدان برای دو رویداد مهم گردشگری طی امسال خبر داد و افزود: آبان ماه میزبان ۱۸۰ کشور گردشگری جهان هستیم.

قیاسی با تاکید به امکان سرمایه گذاری بالا در استان همدان، گفت: امیدوارم طی این چند روز مهمانان از جاهای مختلف دیدن کنند تا پیام های خوبی از استان مخابره شود.

وی با اشاره به اینکه استان همدان در برخی از مسائل بی نظیر است، خاطرنشان کرد: دو سال پیش لالجین به عنوان بزرگترین شهر سفال جهان انتخاب شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان بیان کرد: منبت مختص همدان، گردو متعلق به تویسرکان و انگور متعلق به ملایر است.