دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: استفاده از ظرفیت روحانیون در پیوست فرهنگی پروژه‌های مدیریت شهری حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسنی‌‌حلم بعد از ظهر امروز در همایش نماز با حضور ائمه جماعات دستگاه‌هایی اجرایی استان، با بیان اینکه ائمه جماعات در صف اول مبارزه با فرهنگ غرب و شیطانی هستند، اظهار کرد: امروز ما در کنار هم جمع شده‌ایم تا برای رشد و تعالی یک شهر اسلامی تلاش کنیم.

وی با تاکید به تلاوت قرآن کریم و تدبر در آیات آن خصوصاً در ماه رمضان گفت: متاسفانه ما عامل به قرآن کریم نیستیم هر چند حافظ آن باشیم.

دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان با اشاره به اینکه منتظران واقعی ظهور امام عصر(عج) کسانی  هستند که در راستای صلح قدم بردارند، خاطرنشان کرد:‌ فرهنگ انتظار فرهنگ اعتراض به بدی‌ها، زشتی‌ها، ناهنجاری‌ها، بدعت‌ها و زشتی‌هاست.

وی با تاکید به اینکه همه ما موظف به بهره‌گیری از ابزار درست در القای مفاهیم دینی هستیم، گفت: برگزاری این همایش و استفاده از نظرات طلاب در پیوست فرهنگی فرصت خوبی است.

 حسنی‌حلم ضمن قدردانی از تلاش مجموعه شهرداری، افزود:‌ مجموعه مدیریت شهری همدان با انتخاب یک شهردار جوان به دنبال ارتباط گسترده با تمام اقشار جامعه است.

وی با اشاره به اینکه در پیوست فرهنگی پروژه‌های مدیریت شهری استفاده از روحانیون در درجه اول حائز اهمیت است، اظهار کرد: تامین هزینه‌های نگهداری شهر و انجام امور شهری بدون همکاری و حضور اقشار مختلف جامعه امکان‌پذیر نیست.

دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان خاطرنشان کرد: امروز اقشار جوان اعتقاد راسخ به نظرات روحانیون دارند و اگر در مدیریت شهری بخواهیم پیشرفت کنیم باید از نظرات روحانیون بهره برد.

وی با بیان اینکه کار روحانیون  تربیت است، افزود: تربیت نیز پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، برای موفق شدن در این زمینه باید به زمان‌شناسی و مخاطب‌شناسی آشنایی پیدا کرد و بر آن مسلط شد.