به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، نخستین جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به منظور راه اندازی سمن های نماز و مهدویت در مجموعه استانداری برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان اظهار داشت: در راستای فرمایش رهبری، طرح خادمان نماز و مهدویت را در استان می بایست بهتر از گذشته پیگیری کنیم.

وی در ادامه افزود: بدین منظور می بایست از ضوابط، قوانین و مقررات سمن ها استفاده و در ترویج، اشاعه نماز و مهدویت در جامعه بکوشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نخستین نشانه جامعه مهدوی را اقامه نماز دانست و تصریح کرد: خداوند برای نماز آن قدر تبلیغ کرده که برای هیچ فریضه ای به این اندازه تبلیغ نکرده است.

فروزان نژاد گفت: تنها عنصری که می تواند با مفاسد اجتماعی مقابله و پیشگیری کند، فریضه الهی نماز است، کاهش بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی مستلزم توسعه و ترویج نماز است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال افرادی که به زندان می روند نزدیک به ۹۰ درصد آن ها اهل نماز نبوده و افرادی هم که نجات می یابند و به گفته خودشان در واقع به وسیله نماز است.

مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز بیان داشت: با توجه به سوره مبارکه الحج آیه ۴۱ الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاهَ وَآتَوُا الزَّکاهَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ ۗ وَلِلَّهِ عاقِبَهُ الأُمورِ و صراحت آیه قرآن در باب اقامه نماز وظیفه ما این است که در این زمینه باید تلاش کنیم و جامعه را از انحراف و گمراهی نجات دهیم.

فروزان نژاد با بیان این که شنیدن اذان یقینا تأثیرگذار است تاکید کرد: کسبه با شنیدن صدای اذان در بازار، باید نسبت به حق و حقوق مشتری انصاف داشته باشد.

وی گفت: باید از تمامی ظرفیت های ادارات در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز به عنوان عنصر اصلی دین و تأثیرگذار در فرهنگ، استفاده شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ادامه داد: امید است با همکاری دستگاه های استان، توسعه و ترویج فرهنگ نماز اول وقت تحقق یابد.