در نشست رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا و مدیرستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی موضوع گسترش تعاملات و امادگی همکاری طرفین در جهت ترویج فرهنگ نماز مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا و جمعی از مدیران فرهنگی و اجتماعی شهرداری با مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین امرا… سبحانی نیا به بیان چندین پیشنهادهای متفاوتی در زمینه ترویج و اشاعه فرهنگ نماز پرداخت و اظهارکرد: شوراهای اجتماعی محلات ظرفیت بسیار خوبی محسوب می شوند و با برگزاری جلسات توجیهی و فصلی با نماینده ائمه جماعات محلات میتوان در راستای گسترش تعاملات گام برداشت.

وی با بیان اینکه در این جلسات، ستاد اقامه نماز آمادگی دارد تا طرح های خود را پیشنهاد نماید و در صورت تایید، امکان همکاری نیز وجود دارد، گفت: این مجموعه از انجام هیچ اقدامی در جهت ترویح فرهنگ نماز و معنویات کوتاهی نخواهد کرد و صرفا بدنبال انجام اقدامات محتوایی است، فارغ از اینکه بخواهد برنامه ای را به صورت نمادین اجرا کند؛ نگاه ما نگاهی آموزشی و توجیهی است.

در ادامه این جلسه، احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا ضمن تاکید بر رویکرد حمایتی شورا از اقداماتی که موجب گسترش و بسط فرهنگ نماز می شود، اظهارکرد: فضای امروز مدیریت شهری مجزا از رویکردهای گذشته است و با نگاهی متفاوت و تغییر یافته به مسائل ورود پیدا میکنیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی شورا آماده همکاری ستاد اقامه نماز استان است، گفت: امروز جوانان و جامعه مخاطب ما سازوکارهای متفاوتی را می پسندد و فضای مجازی بخش زیادی از زندگی ایشان را پر کرده و منبع تغذیه فکر و ذهن جوانان محسوب می شود.

اصولی خاطرنشان کرد: در زمینه گسترش و توسعه فرهنگ نماز می توان از ابزارهای جدیدتری همچون بازی های رایانه ای و فضای مجازی استفاده نمود و غنی سازی محتوای آنها را در دستورکار قرارداد.

وی با اشاره به نرم افزار موبایلی مشهدی شو که توسط مدیریت گردشگری شهرداری در دست تهیه است، تصریح کرد: این بستر، فرصت مناسبی برای ترویج مسائل حوزه زیارت، گردشگری و … محسوب می شود که ستاد اقامه نماز استان نیز میتواند نقش موثری را در تولید محتوای بخشی از این نرم افزار ایفا کند.

اصولی در ادامه صحبت های خود به شورای اجتماعی محلات اشاره کرد و با بیان اینکه این شورا رویکرد اثربخش و تاثیرگذاری دارد، گفت: کمیسیون فرهنگی مطالبات شما را با جدیت پیگیری خواهد کرد و در جهت تحقق آنها گام برمیدارد.

وی تصریح کرد: جامعه ای که معنویت و دینداری در آن تقویت شود، جامعه ای بانشاط و به دور از فساد خواهد بود؛ محتوای برنامه های ما باید طبق خواست و مطالبه شهروندان باشد تا بازدهی لازم را داشته باشد.

اصولی معضل امروز کشور را فعالیت جزیره ای و فاقد هم افزایی عنوان کرد و افزود: حل مشکلات و دغدغه شهر را می توان با تعامل بین بخشی و دستگاه های مختلف در دستورکار قرار داد و در جهت رفع مشکلات گام برداشت.