به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان ، این نشست که با حضور خانواده های محله اندیشه سمنان برگزار شد حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به اینکه از نظر فرزندان مهمترین و ارزنده ترین الگوی رفتاری ، والدین هستند افزود : بچه ها نحوه ارتباط والدین با دیگران ، آداب و رسوم ، خلقیات والدین را مد نظر داشته و مانند آنان عمل خواهند کرد.

شمس الدین افزود : خانواده ها به عنوان معلم اول ، نقش اساسی در کنترل و تربیت فرزندان خود را دارند . پیشگیری از انحرافات اجتماعی یکی از راهکارهایی است که در بخش نظارت و کنترل اجتماعی مطرح می شود و نقش اساسی را خانواده ایفا می کند.

مدیر ستاد اقامه نماز از مهم ترین راههای پیشگیری افر اد از انحراف و ناهنجاریها را تاثیر خانواده بخصوص والدین دانست و گفت : آنها با افکار و برخوردها و به بکارگیری روش های درست در زندگی می توانند اعضای خانواده شان را از کجروی و ناهنجاری نجات دهند.

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ جامعه ای نمی تواند ادعای سلامت کند مگر از خانواده ای سالم برخوردار باشد ، افزود : خانواده پایه اساسی و مهمترین سازنده اجتماع است . رفتارهای والدین و اعضای خانواده در نوع بروز واکنش های افراد بسیار موثر بوده و در زمینه پی ریزی شخصیتی فرد در دوران بلوغ سهم بسزایی دارد.

حجت الاسلام شمس الدین در پایان با اشاره به نقش مهم مادران در محیط خانواده بیان کرد : حضرت زهرا(سلام الله علیها) در خانواده مظهر محبت و عاطفه بودند . این رابطه عاطفی میان فرزندان و مادر در هنگام شهادت این بانوی بزرگوار در روایات به خوبی بیان شده است و نمونه دیگر از این روش تربیتی را ما در سوره” هل اتی” می بینیم که حضرت زهرا به گونه ای کودکان کوچک خویش را تربیت کرده بودند که آنها در سنین کودکی در فعالیتهای عبادی ، اجتماعی و ایثارگری همراه پدر و مادر بودند.